21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Naturalny sok, który dba o zdrowie bakterii jelitowych, aby uniknąć powolnego transportu

Naturalny sok, który dba o zdrowie bakterii jelitowych, aby uniknąć powolnego transportu

Aby uniknąć zaparć, należy dbać o zdrowie jelit Ruch jest powolnyWedług Mayo Clinic jest to stan charakteryzujący się rzadkimi wypróżnieniami lub trudnościami w oddawaniu stolca. Dotyka wiele osób i może mieć charakter epizodyczny lub przewlekły, zakłócając codzienne czynności.

A sok Naturalne połączenie papai, jogurtu naturalnego i nasion lnu, które może być bardzo pomocne w zapobieganiu i łagodzeniu zaparć. Papaja to tropikalny owoc znany ze swoich właściwości trawiennych. Zawiera enzym zwany papainą, który pomaga rozkładać białka i ułatwia trawienie. Ponadto jest bogaty w błonnik, który pomaga promować regularne wypróżnienia. Z drugiej strony jogurt naturalny jest doskonałym źródłem probiotyków, czyli pożytecznych bakterii pomagających utrzymać równowagę bakterii jelitowych.

Przeczytaj także: Jakie są skutki zdrowotne, gdy zapobiegniesz potrzebie pójścia do łazienki?

Bakterie te nie tylko poprawiają trawienie, ale także wzmacniają układ odpornościowy. Wreszcie, nasiona lnu są bogate w rozpuszczalny i nierozpuszczalny błonnik, co czyni je potężnym naturalnym lekarstwem na zaparcia. Rozpuszczalny błonnik tworzy rodzaj żelu, który zmiękcza stolec, podczas gdy nierozpuszczalny błonnik zwiększa objętość, ułatwiając przejście przez jelita, więc to sok Jest idealny dla flory jelitowej.

Przeczytaj także: Poznaj roślinę, która może pomóc w walce z zaparciami

Aby to przygotować sokWystarczy, że zmieszasz połowę pestek papai ze szklanką wody lub jogurtu naturalnego i łyżką nasion lnu, aż uzyskasz jednolitą masę. Dla uzyskania najlepszych efektów zaleca się przyjmowanie go na pusty żołądek.

Oprócz tego soku ważne jest przestrzeganie innych zaleceń dotyczących zapobiegania lub leczeniaRuch jest powolnyPonieważ włączenie do diety większej ilości owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych zwiększy spożycie błonnika, który jest niezbędny do dobrego pasażu jelitowego. Ważne jest również, aby pić dużo wody i innych płynów, ponieważ nawodnienie pomaga zapobiegać zaparciom. Regularne ćwiczenia to kolejny ważny czynnik, ponieważ aktywność fizyczna stymuluje wypróżnienia.
Dołącz do naszego kanału

EL UNIVERSAL jest teraz dostępny na Whatsapp! Na urządzeniu mobilnym odkryj najważniejsze wiadomości dnia, opinie, rozrywkę, trendy i nie tylko.

sól

READ  Według eksperta z Harvardu częsty błąd, który czyni nas nieszczęśliwymi