3 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Klocki Lego zawierają rośliny i drewno, które pochłaniają dodatkowy dwutlenek węgla

Klocki Lego zawierają rośliny i drewno, które pochłaniają dodatkowy dwutlenek węgla

Przez setki lat wrzucaliśmy do atmosfery ogromne ilości dwutlenku węgla bez obawy przed konsekwencjami, dopóki nie zdaliśmy sobie sprawy z globalnego ocieplenia. Zmiana klimatu i globalne ocieplenie to jeden z głównych problemów, z którymi musimy się zmierzyć w tym stuleciu. Nowy postęp może dać nam przewagę w walce z emisją dwutlenku węgla Są to klocki wykonane z roślin i suchego drewna.

Grafitnowa firma finansowana przez Billa Gatesa, opracowała metodę, dzięki której… Rośliny i drewno suszy się w celu sprasowania ich w bloki. Według firmy po skompresowaniu są one uszczelniane polimerem i zakopywane w czujniku, który ma zapewnić, że dwutlenek węgla nie będzie uciekał przez co najmniej 1000 lat.

Będą musieli wydać ok 100 dolarów za tonę dwutlenku węglaTo właśnie marka została uznana za odpowiednią do uchwycenia tego związku jako opłacalnego ekonomicznie. Wcześniej decydowali się używać odkurzaczy do wysysania dwutlenku węgla z nieba lub tworzyć farmy alg na środku oceanu, ale te opcje przekraczały 600 dolarów za tonę.

Zakłady na przyszłość

W Wchodzić Podrzędny Poczta WaszyngtońskaChesser Rivest, Partner w Breakthrough Energy Ventures (firmie specjalizującej się w znajdowaniu rozwiązań pozwalających osiągnąć minimalną emisję CO2) zauważa, że Przyszłość naszej planety leży w naszej zdolności do oczyszczania dwutlenku węgla Z naszego nieba.

„Postawiliśmy przyszłość planety na naszej zdolności do usuwania dwutlenku węgla z powietrza. Prawie według każdego scenariusza IPCC [Panel Intergubernamental de Expertos sobre el Cambio Climático] Co dotyczy żywej planety i wymaga usunięcia od pięciu do dziesięciu gigaton powietrza [1,000,000,000 toneladas] dwutlenku węgla do połowy stulecia.”

Miejscem, w którym te bloki zostaną przetestowane, będzie Pine Bluff w stanie Arkansas. Graphyte planuje rozpocząć pozyskiwanie klientów do 2024 roku. Na ten moment nie można wyciągnąć żadnych wniosków, a za kilka lat okaże się, czy bloki tej firmy rzeczywiście zdadzą egzamin i pomogą nam wychwytywać dwutlenek węgla. Pozostaje pytanie: co stanie się z tymi blokami za 1000 lat? Czy znaleźliśmy sposób, aby z tego skorzystać?

READ  Nasze zaangażowanie w zdrowie, bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych profesjonalistów, współpracowników i klientów

Zobacz wszystkie komentarze na https://www.xataka.com.mx