22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

NASA otrzymuje wiadomość z wiązki lasera oddalonej o 16 milionów kilometrów

NASA otrzymuje wiadomość z wiązki lasera oddalonej o 16 milionów kilometrów

Wiązka laserowa NASA przesyła wiadomość o milionach psychologicznych kilometrów
Misja Psyche wystartowała w październiku. Zdjęcie: NASA/Aubrey Gemignan

NASA Poinformował, że otrzymał wiadomość od wiązki lasera oddalonej o 16 milionów kilometrówAle nie jest to dziwne źródło, a emiter to misja Psyche, która przeprowadziła eksperyment mający na celu stworzenie najdalszego laserowego wyświetlacza komunikacyjnego.

the Zadanie psychologiczneSonda wystrzelona w październiku ubiegłego roku ma na celu uzyskanie pierwszego od człowieka spojrzenia na metaliczną asteroidę znajdującą się pomiędzy orbitami Marsa i Jowisza. Nad następnym Sześć latSonda przeleci około 3,6 miliarda kilometrów, aby dotrzeć do asteroidy noszącej jej nazwę, która znajduje się w zewnętrznej części głównego pasa asteroid.

Dodano do tego wyzwania Demonstracja komunikacji optycznej w głębokim kosmosie (DSOC), stanowisko testowe technologii, które ma zrewolucjonizować komunikację w przestrzeni kosmicznej.

W eksperymencie do przesyłania danych wykorzystuje się niewidzialny laser bliskiej podczerwieni Prędkości od 10 do 100 Razy szybciej niż tradycyjne systemy wykorzystujące fale radiowe.

14 listopada DSOC osiągnęło kamień milowy o nazwie „First Light” autorstwa Pomyślnie wysyłaj i odbieraj zaszyfrowane dane za pomocą lasera Z odległości aż 16 milionów kilometrów.

Osiągnięcie to było możliwe dzięki współpracy zespołów operacyjnych m.in DSOC i psychologicznektórzy pracowali razem w Jet Propulsion Laboratory NASA w Pasadenie w Kalifornii.

Trudy Curtis, dyrektor ds. ofert technologicznych w firmie Dyrekcja Misji Technologii Kosmicznych NASAPodkreślił znaczenie tego osiągnięcia, zauważając, że „osiągnięcie pierwszego światła to jeden z wielu ważnych kamieni milowych dla DSOC w nadchodzących miesiącach, torujący drogę do komunikacji z większą szybkością transmisji danych”.

Laser, którego używa DSOC staje się kluczowym narzędziem na przyszłość Eksploracja kosmosu, szczególnie podczas misji na Marsa. Eksperyment ten może położyć podwaliny pod technologię, która umożliwi komunikację z przyszłymi astronautami badającymi Czerwoną Planetę.