27 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najpierw okradziony, potem pobity – Dubois ponosi mroczną porażkę z Usykiem w Polsce – AEBOX

AEBOX/Gonzalo Campos.

Wczoraj wieczorem na Stadionie Miejskim we Wrocławiu odbyło się kontrowersyjne zwycięstwo mistrza Ukrainy wagi ciężkiej Oleksandra Usyka nad brytyjskim pretendentem Danielem Dubois.

Walka rozpoczęła się w pierwszej rundzie próbnej, w której obaj zawodnicy wzięli rezerwy, nie dając się zaskoczyć przeciwnikowi.

Już w drugiej minucie Usyk był znacznie ostrzejszy i dawał czucie prostymi rękami z dystansu niż częsty Dubois.

W trzeciej rundzie mistrz potwierdził, że bierze udział w walce i wykorzystując swoje uniki i proste ręce, wykorzystał karty.

W czwartej kwarcie DuBois zaczął wkraczać do akcji i przekonał się, że Usyk ma przewagę dzięki prostym ciosom, które zapewniły mu okrągłe punkty na linii ataku.

Decydująca mogła być piąta runda, gdy mocne uderzenie Dubois w pachwinę spodenek Usyka powaliło Ukraińca, który został znokautowany legalnym ciosem, stwierdził portorykański sędzia Luis Alberto Babone. Pięć długich minut pozwoliło Usykowi ochłonąć po nielegalnym ciosie i wznowić walkę.

Przerobiony Usyk dominował swoimi długimi ramionami, Dubois był zdezorientowany wydarzeniami z wcześniejszego ataku.

Siódma runda, w której mistrz rozkręcił maszynę i zaczął częściej pojawiać się w obliczu londyńskiego boksera.

Kombinacja ciosów ósmego w tabeli mistrza Ukrainy sprawiła, że ​​Brytyjczyk upadł kolanem na płótno w ósmej rundzie, która dla sfrustrowanego Dubois zasygnalizowała początek końca.

Dziewiąta runda, w której celny hak mistrza odczłowieczyła Daniela DuBois, który nie mógł dołączyć do drużyny i został uznany za przegranego walki.
Przedstawiciele WBA.

Zwycięstwo pod wieloma znakami zapytania Oleksandra Usyka, który najpierw został zgodnie z prawem wyrzucony, potem obroniony przez złą decyzję sędziego, a następnie całkowicie zniweczony incydentem w piątej rundzie.

W XXI wieku i przy wszystkich udogodnieniach, jakie oferuje nam dzisiejsza technologia, jest całkowicie niezrozumiałe, że ludzki błąd sędziego mógł mieć bardziej decydujący wpływ niż wyraźne zwycięstwo, jakie powinien odnieść Brytyjczyk Daniel Dubois. Noc ze stadionu Braslavya w Polsce.

READ  Niesprawny białoruski sportowiec ogłasza plany ucieczki do Polski | Wiadomości sportowe

Jeśli działacze WBA chcą, żebyśmy potraktowali ich poważnie, powinni opuścić walkę i ją powtórzyć, łącznie z zawieszeniem Portorykańczyka Luisa Alberto Babóna, który wczoraj wieczorem popełnił godny błąd w walce o zjednoczony tytuł mistrza świata wagi ciężkiej.