23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Najlepsze uniwersytety 10 do studiowania medycyny w Ameryce Łacińskiej

W medycynie szkolenie jest nie tylko konieczne, ale wręcz obowiązkowe. Aby dostać się na sferę zawodową, musisz najpierw studiować na jednym z dostępnych uniwersytetów, aby poznać podstawy zawodu. Teoria ma fundamentalne znaczenie i musi być uzupełniona praktyką podczas szkolenia i pracy socjalnej. Suma wszystkich powyższych zapewnia przegląd tego, co musisz wiedzieć o opiece nad pacjentem.

W tym sensie decyzja o poświęceniu się tej pracy do końca życia jest bardzo ważna. Choć gdy już się to stanie, pojawia się kolejny aspekt, czyli wybór odpowiedniej szkoły.

Aspekty do wyboru najlepszej opcji

Obecnie w naszym kraju istnieje wiele uczelni oferujących ten kierunek. Wśród wszystkich musisz wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie. Istnieje kilka parametrów, które możesz wziąć pod uwagę, aby zdecydować się na jeden. Przede wszystkim może to być szkoła publiczna lub prywatna i wszystko zależy od Twoich możliwości finansowych.

Podobnie, kolejnym bardzo ważnym aspektem jest lokalizacja. Niektórzy młodzi ludzie wybierają uczelnie z tego samego podmiotu lub w pobliżu swojego domu. Podczas gdy inni nie mają problemu z poruszaniem się, o ile znajdują się blisko wybranego przez siebie kampusu.

Program nauczania również ma wpływ, ponieważ chociaż wiele oferuje MBBS, nie wszyscy są tacy sami. W rzeczywistości, podczas gdy łączny czas trwania dyplomu w większości wynosi sześć lat w innych, wydłuża się do siedmiu lat. Dlatego tak ważna jest analiza każdej szkoły.

Uczelnie o randze międzynarodowej

Natomiast kolejnym parametrem wpływającym na ostateczną decyzję jest prestiż każdej instytucji. Niektóre z nich są dobrze widoczne w kraju, a nawet w innych szerokościach geograficznych. Najbardziej przejrzystym modelem są rankingi QS World University Rankings. Jest to praca, w której analizuje się ponad tysiąc szkół wyższych na całym świecie.

Dokładnie dzisiaj wyniki Odpowiednia edycja z 2022 roku. Jest skierowany do młodych ludzi, którzy w przyszłym roku planują studia na uniwersytecie. W ten sposób będą mieli pełniejszy przegląd opcji, które najbardziej im odpowiadają. Ponadto analiza obejmuje tylko region Ameryki Łacińskiej, w którym kwalifikuje się dziesięciu finalistów:

READ  Novartis przejmuje Arctos Medical

1. Papieski Uniwersytet Katolicki (Chile).
2. Uniwersytet Sao Paulo (Brazylia).
3. Uniwersytet Chile (Chile).
4 – Tecnológico de Monterrey (Meksyk).
5. Uniwersytet Los Andes (Kolumbia).
6. Narodowy Autonomiczny Uniwersytet Meksyku (Meksyk).
7. Uniwersytet Stanowy Campinas (Brazylia).
8. Uniwersytet Buenos Aires (Argentyna).
9. Uniwersytet Federalny Rio de Janeiro (Brazylia).
10. Narodowy Uniwersytet Kolumbii (Kolumbia).

Na uwagę zasługuje w rankingu obecność dwóch uczelni w naszym kraju, w lepszej pozycji są Tecnológico de Monterrey, które pojawiło się również w ostatnich latach w Egzamin państwowy dla osób ubiegających się o rezydenturę lekarską (ENARM). Ich absolwenci zwykle plasują się wśród najwyższych ocen.

Inną meksykańską opcją, która się pojawia, jest UNAM. on jest jednym z szkoły publiczne Jedna z największych tradycji w medycynie. Ponadto zwykle prowadzi często badania i dlatego jest dobrze znany w wielu częściach świata.