26 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Czy w tej dekadzie zobaczymy człowieka na Marsie? (Podcast z elektrycznymi owcami, 1×10)

Jedną z największych obsesji społeczności naukowej jest: Planeta Mars. Czerwona planeta, lodowata, jak jej przydomek nie sugeruje, przez miliony lat skrywała idealne warunki do życia, w sposób bardzo podobny do Ziemi, i być może nawet dzisiaj może mieć pod swoją powierzchnią formę mikroskopijnego życia.

Chociaż Za każdym razem poznajemy go lepiej, dystans Jest wiele rzeczy, których nie wiemy o naszej sąsiedniej planecieAle nie jest to przeszkodą, dopóki nie znajdą się tacy, którzy planują ją skolonizować i pozostać tam na czas nieokreślony. Na dole, jeśli chodzi o kolizje, niektóre misje po prostu planują zabrać ludzi na Marsa, ale zawsze z biletem powrotnym. Odległości, paliwo, promieniowanie, czas… wiele wyzwań do rozwiązania.

To był ostatni odcinek elektryczne owceczyli produkcja Engadżet We współpracy z Samsung i wyłącznie dla Audible. Dziś publikujemy odcinek 10, zawsze z gośćmi-ekspertami i bohaterami, którzy doświadczyli tych zmian z perspektywy pierwszej osoby. z sekcjami Angela White i dostarczone przez serwer, Javier Lacourt. Każdy liczy się z innej perspektywy Jak technologia całkowicie nas zmieniła, choć czasami nadal możemy spodziewać się wideorozmów z hologramami.

Ty na Marsa, a ja do Kalifornii

Posłuchaj odcinka „Czy zobaczymy człowieka na Marsie w tej dekadzie?” na słyszalny.

Aby właściwie mówić o tym, co pociągnie za sobą kolonizacja Marsa, mamy gościa Pika Mikel BunchDoktorat z inżynierii lądowej i jest częścią projektu SOnet, sieci entuzjastów kosmosu biorących udział w konkursie Mars Society. Rozbudowa osady na Marsie: Noego.

Oprócz Mikela mamy też innego eksperta od eksploracji kosmosu: trzymać gałęzie, który pracuje w Obserwatorium w Strasburgu przy analizie danych satelitarnych Jaya Europejska Agencja Kosmiczna.

READ  Żegnaj numery WhatsApp! To nowa funkcja, która je zastąpi - Powiadom mnie o nauce

Abyśmy zrozumieli Skąd bierze się całe naukowe zainteresowanie Marsem i więcej szczegółów na temat warunków życia na Marsie?, czy to efemeryczne czy ostateczne, mamy również Laura BarrowMa doktorat z geologii planetarnej, swoją pracę doktorską zrobiła konkretnie na Marsie, a teraz jest badaczem podoktoranckim na Uniwersytecie w Alicante, a także wielką naukową sławą.

Za bycie czytelnikiem Xataka, 2 bezpłatne miesiące Audible

słuchać elektryczne owce I odkryj katalog Audible Możesz zasubskrybować ten link i otrzymać dwa miesiące za darmo. Wtedy jego cena wynosi 9,99 euro miesięcznie.