23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Większy niż Ziemia, z oceanami i atmosferami bogatymi w wodór: określa typ egzoplanety, w której może istnieć życie

Opublikowany:

26 przed 2021 06:58 GMT

Jest ich znacznie więcej niż Ziemiopodobnych i naukowcy mają nadzieję znaleźć w nich oznaki życia w ciągu kilku lat.

Życie może istnieć na planetach, które zostały ukryte, zgodnie z badaniem opublikowanym w czwartek w The Astrophysical Journal, w którym zespół z University of Cambridge zidentyfikował nową klasę planet. egzoplanety nadające się do zamieszkania który nazwali „Hycean”.

Jego nazwa pochodzi od połączenia dwóch angielskich słów, wodoru („wodór”) i oceanu („ocean”). Według badań, „Hyceany” są znacznie liczniejsze niż planety podobne do Ziemi i mają nadzieję znaleźć życiowe oznaki życia w ciągu dwóch lub trzech lat.

Te planety mogą dotrzeć 2,6 razy większy niż Ziemia Temperatura atmosfery sięga 200 stopni Celsjusza, ale warunki oceaniczne mogą być podobne do tych, które sprzyjają życiu drobnoustrojów w oceanach Ziemi.

powiedział w a uwolnienie Główny autor badania, Niko Madhusudan, z Instytutu Astronomii Uniwersytetu Cambridge.

Poszukiwanie nowych parametrów życiowych

Zespół badawczy zidentyfikował również dużą próbkę potencjalnych planet „Hycean”: kandydaci będą szczegółowo badani za pomocą Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, który ma wystartować jeszcze w tym roku.

Wszystkie krążą wokół czerwonych karłów w pewnej odległości między nimi 35 i 150 lat świetlnych od Ziemi.

READ  Oto niesamowite znaczenie liczb wydrukowanych na opakowaniach po jajkach – naucz mnie czegoś o nauce