19 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Nadchodzi nowa burza słoneczna, która zostawi nas z nieoczekiwanym prezentem

W ostatnią sobotę, 9 października, wybuchła plama słoneczna, która wyrzuciła masę koronalną bezpośrednio na Ziemię. Oznacza to, że do Ziemi zbliża się burza słoneczna. Nie wprowadzi chaosu, bo jest gładka. Więc prawdopodobnie nie będzie żadnego odłączenia telekomunikacyjnego. Ale tak Przyniesiesz nam prezent.

Wyobraźnia sprawiła, że ​​kojarzymy burze słoneczne ze spadkiem komunikacji. Oznacza to, że wiele osób nie może już żyć bez Internetu. Na szczęście w tym przypadku burza słoneczna ma opuścić północną i południową zorzę; Ale bez upodabniania się do niego Evento Carrington, jak pokazano przez Tiempo.com.

W jakich obszarach można zobaczyć zorzę polarną? Wpływ burzy słonecznej nie będzie zbyt dotkliwy, sklasyfikowany jest jako G1 lub G2. Ta skala sięga G5, więc burza słoneczna nie byłaby zbyt niebezpieczna.

Jeśli to G2 Zorza polarna może występować na średnich szerokościach geograficznych. Coś podobnego stanie się z zorzą polarną. Jednak jest bardziej prawdopodobne, że będzie widoczny na wyższych szerokościach geograficznych, na południe i północ od Ziemi. Oznacza to, że można je zobaczyć, jeśli warunki są odpowiednie, w miejsca jak Tasmania, Szkocja, południowa Szwecja i kraje bałtyckie

Burza słoneczna może dotknąć naszą planetę w południe w poniedziałek 11 października i jej skutki można przedłużyć Do wtorku.