2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Mówi, jak zhakowano WhatsApp; Platforma zwiększająca bezpieczeństwo

  • WhatsApp zdobywa więcej Dwa miliardy użytkowników na świecie.

  • Pierwszą najczęściej używaną aplikacją do obsługi wiadomości błyskawicznych na świecie jest Facebook z 2 tysiącami 498 milionów użytkowników.

  • Meksyk zajmuje dziewiąte miejsce na świecie pod względem cyberprzestępczości.

Obecnie większość ludzi na świecie preferuje platformy komunikatorów internetowych, dlatego cyberprzestępcy stosują różne metody kradzieży kont użytkowników tych usług, narażając ich bezpieczeństwo. Tak jest w przypadku użytkownika WhatsApp, który poprzez wątek na Twitterze ostrzegł, jak to zrobić Zhakowali to Twoje konto i platforma Meta zareagowały swoimi środkami bezpieczeństwa, aby uniknąć tych nieprzyjemnych sytuacji.

Bez wątpienia WhatsApp jest najczęściej używaną aplikacją do obsługi wiadomości błyskawicznych na świecie, gdziekolwiek się znajduje 7 tysięcy 800 milionów mieszkańców planety, ponad dwa miliardy ludzi korzysta z usługi przesyłania wiadomości Przynajmniej raz w miesiącu, jak stwierdził w jego książce Artykuły.

Dane te sprawiają, że należąca do Meta Emporium platforma jest drugim najczęściej używanym kanałem komunikacji cyfrowej między ludźmi po sieci społecznościowej Facebook, Który ma 2000 498 milionów użytkowników miesięcznie, zgodnie z raportem rocznym. Inne aplikacje, takie jak Telegram, bezpośredni konkurent WhatsApp od kwietnia 2022 roku, wskazują na 500 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie na całym świecie Raport.

Korzystanie z aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych jest szczególnie silne na rynkach poza Stanami Zjednoczonymi i jest jedną z najpopularniejszych mobilnych aplikacji społecznościowych na świecie. Ponieważ jest to rodzaj czatu online, który zapewnia transmisję tekstu w czasie rzeczywistym przez Internet, DataReportal wskazuje.

Powiadomienie o kradzieży konta WhatsApp

Chociaż WhatsApp poprawia się przez lata, szczególnie pod względem bezpieczeństwa i prywatności, nadal istnieje wiele przypadków Kradzież kont użytkowników przez cyberprzestępców. Jest to przypadek udostępniony przez użytkownika na swoim koncie na Twitterze, który udostępnił w serii postów, w jaki sposób jego profil został skradziony w aplikacjach, w których udało im się oszukać dwa z jego kontaktów.

READ  Jednostkę z nowym procesorem Intel Core 12. generacji można wyjmować

CloudSEk wyjaśnia, że ​​te hacki są rodzajem oszustwa, które może zaszkodzić każdemu użytkownikowi, od członków rodziny po osoby publiczne, takie jak politycy. The wyłudzanie informacji, ransomware Naruszenia bezpieczeństwa danych to tylko kilka przykładów obecnych cyberzagrożeń. Nie wspominając o tym, że stale pojawiają się nowe rodzaje cyberprzestępczości, a Meksyk zajmuje 9. miejsce na świecie pod względem liczby ofiar na milion użytkowników Internetu, zgodnie z raportem firmy usługowej VPN. rekin surfingowy.

Użytkownik, który według jego profilu na Twitterze mieszka w Kolumbii, wyjaśnia, że ​​wszystko zaczęło się, gdy otrzymał wiadomość rzekomo od „Wsparcie techniczne WhatsApp”, więc polegał na wiadomości, na którą odpowiedział.

„Poprosił mnie o kod, który przyszedłby na mój telefon i przekazałem go. I tam straciłem kontrolę nad moim kontem. Natychmiast poprosiłem WhatsApp o zweryfikowanie tożsamości, ale powiedział mi, że kod weryfikacyjny zostanie aktywowany za 11 godzin, ” wyjaśnił w innym tweecie, w którym potwierdził, że nie martwi się, ponieważ nie ma „poufnych informacji” na swoim WhatsApp.

Ale wszystko się zmieniło po tym, jak niektóre kontakty na platformie poinformowały go, że prawie dokonali wpłaty „Cztery miliony pesos” Kolumbijczycy, prawdopodobnie jemu, pokazali mu wiadomość, którą wysyłał.

Ten przykład nie jest jedynym w tym przypadku, ponieważ są różne skargi od osób, które miały kontakt z tym samym nawet Jest przypadek byłego prezydenta Meksyku Vicente Fox, który w styczniu, kiedy cyberprzestępcy Zhakowali to Twoje konto Poprosili również o pieniądze od swoich kontaktów.

W obliczu tego wątku na Twitterze Merca2.0 poprosił o stanowisko zespołowe WhatsApp otrzymał odpowiedź od rzecznika firmygdzie przypomniał i zaalarmował swoich użytkowników, że nie wysyłają takich wiadomości.

WhatsApp nie wysyła wiadomości do użytkowników z prośbą o informacje lub zapewnienie wsparcia technicznego. Jeśli otrzymasz tego rodzaju wiadomość za pośrednictwem aplikacji, uważaj; To może być oszustwo. Nie odpowiadaj ani nie klikaj linków, jeśli zostaniesz o to poproszony, i natychmiast je zgłoś. Aby zgłosić wiadomość, po prostu naciśnij i dotknij opcji zgłoszenia; Pamiętaj, że możesz również zgłosić lub zablokować określone kontakty. Przejdź do informacji kontaktowych i wybierz Zgłoś lub Zablokuj” – wskazuje rzecznik firmy.

W ten sposób możesz chronić konto na WhatsApp

W tym sensie, oprócz tych informacji, platforma komunikacyjna wskazała szereg zaleceń Bezpieczeństwo, które użytkownicy powinni podjąć, aby chronić swoje osobiste pliki w aplikacji.

„WhatsApp nie zezwala na korzystanie ze swoich usług w celach niezgodnych z prawem lub nieautoryzowanych, w tym takich, które naruszają prawa osób trzecich lub podszywają się pod kogoś innego. Firma zapewnia swoim użytkownikom mechanizmy ochrony przed oszustwami na platformie i zaleca umożliwienie dwu- weryfikacja krokowa, która działa jak warstwa Dodatkowe zabezpieczenie kont.Funkcja ta umożliwia zapisanie wiadomości e-mail i sześciocyfrowego numeru PIN, który jest okresowo wybierany przez użytkownika i który dodatkowo jest niezbędny do potwierdzenia numeru w WhatsApp.Ten PIN musi nie udostępniać innym osobom, nawet bliskim znajomym czy rodzinie, a także kodowi weryfikacyjnemu wysłanemu SMS-em.

fałszywe konta (na przykład podszywanie się pod innego użytkownika): podczas otrzymywania wiadomości od rzekomo znanej osoby z prośbą o pieniądze, Zaleca się kontakt telefoniczny w celu potwierdzenia ważności wniosku.

READ  Superfood, który dostarcza naturalny kolagen i obniża wysoki poziom cholesterolu

Klonowanie lub kradzież konta

Gdy konto WhatsApp jest aktywowane na nowym urządzeniu, system wysyła kod krótka wiadomość Aby sprawdzić numer. Bardzo ważne jest, aby użytkownik nigdy nie udostępniał tego kodu innym osobom, nawet znajomym czy rodzinie.

Jeśli Twoje konto zostało skradzione

Poproś o weryfikację konta przez krótka wiadomość. Zainstaluj ponownie WhatsApp, wprowadź swój numer telefonu i potwierdź sześciocyfrowy kod, który otrzymasz e-mailem. krótka wiadomość. W ten sposób aplikacja zostanie automatycznie zamknięta, jeśli ktoś inny użyje Twojego konta.

„Poinformuj swoich znajomych i rodzinę. Wielu oszustów korzysta z Twojej listy kontaktów, aby uzyskać poufne informacje i wpłaty gotówkowe. Jeśli Twoje konto zostanie skradzione, skontaktuj się z bliskimi osobami, aby poinformować ich o sytuacji, aby nikt nie mógł się pod Ciebie podszyć. Zauważyli, że w przypadku rzekomo znanej osoby Z prośbą o pieniądze, zaleca się skontaktowanie się z nią telefonicznie, aby upewnić się, że prośba jest poprawna.”

Dzisiaj świat jest bardziej połączony cyfrowo, dlatego tych przestępstw jest więcej, ale informuj nas o metodach bezpieczeństwa, które Te same platformy mają kluczowe znaczenie dla zapobiegania tym kradzieżom, w przypadku których dane są dziś złotem.

Czytaj teraz:

Uważaj, jeśli otrzymasz tę wiadomość WhatsApp, to nie jest Coca-Cola

WhatsApp udostępnia funkcję, która pozwala użytkownikom chronić ich zawartość

WhatsApp odpowiada na żądanie w sieci i włącza tę długo oczekiwaną funkcję