27 kwietnia, 2024

Mołdawia pokonała Polskę Lewandowskiego

wtorek, 20 czerwca 2023 r

Historyczny powrót Mołdawian przeciwko Polakom w eliminacjach Euro 2024 Miejscowi gracze byli zdeklasowani i brakowało im piłek, ale zaatakowali w drugiej połowie i obrócili spotkanie na 2:0. Barcelona strzeliła gola, ale nie zdołała zapobiec spadkowi.

Po wspaniałym meczu i wielkiej niespodziance mecz pomiędzy Mołdawią a Polską na Stadionie Zimbru stał się ważny w czwartym terminie eliminacji Euro 2024. Goście rozpoczęli bardzo mocno, ale odrobili stratę Mołdawianie, którzy odnieśli historyczne zwycięstwo. Do 3-2.

Polska zdominowała pierwszą połowę i zrobiła znaczącą różnicę na tablicy wyników. Oba jego wyniki spełniły oczekiwania, Arcadius Milik otworzył wynik w 12 minucie, a strzelec Barcelony Robert Lewandowski powiększył prowadzenie w 34 minucie.

Miejscowi zdołali jednak w drugiej połowie niewiarygodnie odbić się od swoich podopiecznych. Bramka Iona Nicolascu wyrównała wyniki na 48′ i 79′. W końcu Vladislav Babolo strzelił zwycięskiego gola po przerwie w 85′.

W efekcie Mołdawianie przystąpili do walki o awans do kolejnego Euro Cup w 2024 roku. Zajęli trzecie miejsce w grupie E z pięcioma punktami. Następny mecz w turnieju przeciwko Wyspom Owczym odbędzie się 09/10 o godzinie 13:00. Wieczór: 00:00 godz.

Jeśli były zawodnik Bayernu Monachium ma wystąpić w następnych rozgrywkach kontynentalnych, obok jego selekcji będzie jeszcze wiele do poprawienia. Teraz są w finale w grupie z tylko jednym zwycięstwem i muszą też zmierzyć się z Wyspami Owczymi, ale 09.07. o 15:45.

READ  Wszystkie kraje prześcigną Hiszpanię pod względem PKB na mieszkańca w nadchodzących latach