25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

MIT właśnie uruchomił w pełni bezpłatny kurs online, dzięki któremu można dowiedzieć się o terapiach komórkowych – Enséñame de Ciencia

MIT właśnie uruchomił w pełni bezpłatny kurs online, dzięki któremu można dowiedzieć się o terapiach komórkowych – Enséñame de Ciencia

On Instytut Technologii Massachusetts (MIT) Ogłosił uruchomienie kursu poświęconego tworzeniu terapii komórkowych, A twórczy Klasa zabiegów, która obiecuje rewolucję Aktualna medycyna. Ta inicjatywa Dostępność edukacyjna Okazja do głębszego zagłębienia się w zasady i Praktyki Do produkcja Terapie komórkowe, w tym terapie zaawansowane CAR-T i terapie komórkami macierzystymi, które przeżywają rozkwit w medycynie.

Zasadniczo ten kurs nosi tytuł Wykonywanie terapii komórkowej: zasady i praktyki produkcyjne. Jest to kompendium Kompletne tematy na kierunkach biologia, Inżynieria I Chemia analityczna stosowana do tworzenia i stosowania terapii komórkowych. Uczestnicy będą mieli okazję się czegoś nauczyć Wątki On wybiera Od biologii komórki i immunologii po zaawansowane technologie Wymagania produkcyjne i regulacyjne.

Zawartość kursu

Program kursu składa się z kilku głównych sekcji, które dotyczą podstawowych aspektów terapii komórkowych:

1.-Wprowadzenie do terapii komórkowej: Przegląd terapii komórkowych, ich potencjalnego wpływu na leczenie chorób oraz nowych technologii w tej dziedzinie.

2.-Ulepsz konstrukcję i funkcję komórki: Badanie zaawansowanych technologii w celu inżynierii komórek o ulepszonej funkcjonalności, w tym terapii CAR-T.

3.-Izolacja komórek od pacjentów i dawców: Procesy i techniki skutecznej izolacji komórek od pacjentów i dawców stanowią kluczowy etap w opracowywaniu spersonalizowanych terapii komórkowych.

4.-Praktyki produkcyjne terapii komórkowej: Szczegółowe spojrzenie na procesy i technologie wytwarzania terapii komórkowych, od hodowli komórkowych po produkcję na dużą skalę.

5.- Chemia analityczna w terapii komórkowej: Podstawy chemii analitycznej stosowane w analizie i kontroli jakości terapii komórkowych.

6.-Produkcja terapii komórkowej: Strategie i wyzwania w produkcji i zwiększaniu skali terapii komórkowych do celów produkcyjnych.

7.-Wymagania prawne dotyczące terapii komórkowych: Przegląd aktualnych wymagań i przepisów dotyczących opracowywania, produkcji i marketingu terapii komórkowych.

Źródło: Getty Images

Trenerzy-eksperci

Kurs będzie prowadzony przez zespół wysoko wykwalifikowanych ekspertów z MIT:

  • Christine Van Fleet: Profesor Inżynierii Mechanicznej i Nauki o Materiałach, posiada bogate doświadczenie na styku inżynierii i biologii.
  • Michael Birnbaum: Profesor nadzwyczajny w Katedrze Inżynierii Biologicznej, specjalizujący się w projektowaniu i stosowaniu terapii komórkowych.
  • Pablo W. Baron: Profesor inżynierii chemicznej, ma duże doświadczenie w stosowaniu chemii analitycznej w medycynie i biotechnologii.
READ  Dowiedz się, jak osiągnąć swoje cele, wybierając jedno z tych mórz Meksyk

Dostęp i certyfikacja

Kurs jest dostępny bezpłatny Dla każdego, kto chce wejść w tę dziedzinę Terapie komórkowe. Jednak dla tych, którzy chcą uzyskać certyfikat kończący sięZostaniesz postawiony przed wyborem certyfikat Do to kosztuje prawie 2449 peso meksykańskich.

Dzięki interdyscyplinarnemu podejściu Łącząc biologię, inżynierię i chemię analityczną, ten kurs MIT zapewnia kompleksowe szkolenie, które przygotowuje uczestników do konfrontacji z najważniejszymi osiągnięciami dzisiejszej ery medycyny. Jak również szybki wzrost zastosowania tych technologii i ich późniejszy rozwój.

Link do kursu: Zarejestruj się i uzyskaj dostęp za darmo Kurs „Tworzenie terapii komórkowej: zasady i praktyki wytwarzania” Z Massachusetts Institute of Technology na platformie edX.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.