5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Międzynarodowy Trybunał Karny formalnie przeprowadzi dochodzenie w sprawie Wenezueli

Nicolas Maduro z prokuratorem Międzynarodowego Trybunału Karnego Karimem Khanem, dzisiaj w Caracas w Wenezueli. Zdjęcie za pośrednictwem EFE/Miraflores Press.

Międzynarodowy Trybunał Karny rozpocznie formalne śledztwo w Wenezueli, aby „wyjaśnić prawdę zgodnie ze statutem rzymskim”.

ten Międzynarodowy Trybunał Karny (CPI) otworzy formalne postępowanie wyjaśniające w sprawie Wenezuela „Aby udowodnić prawdę według Statut RzymskiPo wizycie Prokuratora Sądu Najwyższego, Karim Chan.

„Prokurator MTK zakończył wstępne badanie sytuacji w Wenezueli i zdecydował, że należy wszcząć śledztwo w celu ustalenia prawdy zgodnie ze statutem rzymskim” – czytamy w memorandum podpisanym z Wenezuelą i odczytanym przed Khanem i prezydentem. Nicolasa Maduro.

Maduro szanuje, ale nie podziela, że ​​CPI wszczyna dochodzenie

Nicolas Maduro Podkreślił, że uszanował decyzję podjętą przez Prokuraturę Międzynarodowego Trybunału Karnego, ale jej nie podzielił (CPI), aby przejść do etapu dochodzenia w sprawie przeciwko państwu karaibskiemu.

Po tej ocenie i tej dyskusji Prokurator (Międzynarodowego Trybunału Karnego) postanowił przejść do kolejnego etapu poszukiwania prawdy. „Szanujemy jego decyzję jako kraj, mimo że powiedzieliśmy mu, że się nią nie podzielamy” – powiedział Maduro w swoim wystąpieniu przed prokuratorem głównym sądu Karimem Khanem.

Z informacjami z EFE

READ  Salt Bae: Dlaczego opuścił londyńską restaurację sześć tygodni po otwarciu | Nusrat Gökçe | Wielka Brytania | Historie | nd | nnni | z boku