18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Międzynarodowy Dzień Kawy: jego historia, korzyści płynące z jej spożycia i dlaczego obchodzony jest 1 października każdego roku |  odpowiedzi

Międzynarodowy Dzień Kawy: jego historia, korzyści płynące z jej spożycia i dlaczego obchodzony jest 1 października każdego roku | odpowiedzi

On Kawa Jest to jeden z najpowszechniej spożywanych i popularnych napojów na świecie, który odniósł sukces w jednoczeniu kultur i wzmacnianiu tradycji. Ze względu na swoje znaczenie w wielu krajach, każdego roku 1 października Międzynarodowy Dzień Kawy.

Ta data przypada na rok 2015, dokładnie na 1 października, kiedy 77 członków Międzynarodowej Organizacji Kawy (ICO) postanowiło stworzyć wyjątkowy dzień dla upamiętnienia tych starożytnych zbóż i napojów, jak wyjaśnia Nescafe.

W tym sensie pojawiają się także dziesiątki stowarzyszeń kawowych na całym świecie, które mają ten sam cel: cieszyć się pasją, miłością, uczuciem, tradycją i kulturą otaczającą kawę.

Z drugiej strony, oprócz upamiętnienia świata tych ziaren, Światowy Dzień Kawy ma także na celu wsparcie milionów rolników uprawiających kawę, których życie zależy od tej uprawy. Pragniemy również podziękować osobom, które poświęcają swój wysiłek produkcji tej żywności.

Jakie są najważniejsze kraje produkujące kawę na świecie?

Jednym z pierwszych krajów, które uprawiały kawę w pełnym tego słowa znaczeniu, była Kolumbia, która również obchodzi swój własny Dzień Kawy, który przypada 24 czerwca każdego roku. Ta pasja rozprzestrzeniła się na inne kraje na kontynencie, które podzielają tę tradycję.

Kraje o najwyższej produkcji kawy w Ameryce Łacińskiej to Brazylia, Honduras, Meksyk i Peru; Natomiast w innych częściach świata są Wietnam, Indonezja, Etiopia, Indie i Uganda.

Jak wybrać dobrą kawę?

Dyrektor Peruwiańskiej Szkoły Kawy i dyrektor Clamore Café Michael Pareja radzi, aby przy wyborze rodzaju kawy do picia wybrać, zamówić lub kupić kawę specjalną, „Ma lepsze walory sensoryczne, ponieważ napój ma lepszą treść, równowagę i kwasowość, a każdy łyk dostarcza wielu wrażeń”.

Jeśli chcesz napić się dobrej kawy poza domem, istnieje obecnie wiele kawiarni specjalistycznych, serwujących świeżo mieloną kawę, która pozwala wyrazić swój najlepszy aromat i smak.

READ  „To nie jest typowe dla polityka” – El Financiero

W kawie możemy znaleźć czekoladę, słodycze, owoce cytrusowe, kwiaty, owoce itp., ponieważ kawa ma wspaniałą różnorodność; Ostatecznie to konsument będzie wybierał z szerokiego wachlarza możliwości.

Jakie są zalety kawy?

1. Zapobieganie chorobom

Dzięki przeciwutleniaczom zawartym w kawie może zapobiegać niealkoholowym chorobom wątroby, zmniejsza ryzyko chorób serca, cukrzycy typu 2 i raka wątroby (a być może także innych rodzajów nowotworów) i wykazano, że zmniejszyć ryzyko chorób wątroby. Możliwość rozwoju chorób neurodegeneracyjnych takich jak choroba Alzheimera czy Parkinsona.

2. Skup się

Jak wyjaśnia Provecho dietetyk Sylvia Rodriguez, niektóre badania wskazują, że korzyści te uzyskuje się spożywając 75 mg kofeiny.

3. Przed ćwiczeniami

Specjalista wyjaśnia, że ​​spożycie co najmniej 3 mg kofeiny na kilogram masy ciała na godzinę przed wysiłkiem poprawia wydolność i wytrzymałość podczas wysiłku.

4. Nie susz

Jeszcze kilka lat temu wierzono, że na każdą filiżankę kawy należy wypić szklankę wody, gdyż napój ten podobno powoduje odwodnienie. „To mit, który istniał jeszcze kilka lat temu, ale mamy naukowe dowody, że tak się nie dzieje. Raczej uważa się, że jest to płynne w twoich czasach. „Dodaje dietetyk. „Kawa to Twój płyn na cały dzień. Mimo że pijemy kawę i powoduje ona, że ​​od razu oddajemy mocz, nie ma ona działania moczopędnego.To zrozumiałe.