3 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Przemyt chińskich imigrantów do Stanów Zjednoczonych generuje zyski w wysokości 1500 milionów dolarów dla handlarza narkotyków Grupo Milenio.

Przemyt chińskich imigrantów do Stanów Zjednoczonych generuje zyski w wysokości 1500 milionów dolarów dla handlarza narkotyków Grupo Milenio.

W ciągu ostatnich dwóch lat nielegalny handel chińskimi imigrantami do Meksyku i Stanów Zjednoczonych wzrósł trzykrotnieI Wygenerował dodatkowy dochód w wysokości 1494 milionów dolarówśrodek, Jak dotąd w tym roku Dla grup przestępczych, które zajmują się także transportem mieszkańców Ameryki Środkowej i Południowej, próbujących przekroczyć północną granicę kraju.

Obecnie Azjaci są klientami VIP meksykańskich karteli, Płacą nawet trzykrotność 15 000 dolarów, które płacą mieszkańcy Hondurasu, Wenezueli, Ekwadoru, a nawet Meksyku.

Raporty Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (DHS) dla Stanów Zjednoczonych, KONSULTOWANE PRZEZ MILLENNIUMpodkreślają, że sami chińscy imigranci Poinformowali o tym zatrzymani na granicy Płacą Bolero średnio 50 000 dolarów za przekraczanie różnych zwyczajów Niebezpieczne, takie jak las Darien w Panamie oraz różne obszary Hondurasu i Meksyku.

Zyski Które kartele dostają za nielegalne przekraczanie chińskich imigrantów Jest to równowartość budżetu zaproponowanego przez Państwowy Instytut Wyborczy na rok 2024, W roku wyborów prezydenckich pozostanie jeszcze 2 miliardy P.

W raporcie DHS zauważono, że aresztowanie chińskich imigrantów to „tylko kropla w morzu” w porównaniu z całkowitą liczbą osób nieposiadających dokumentów aresztowanych w ostatnich latach, zatem „całkowite zyski kartelu stanowią alarmującą liczbę”.

W tym samym dokumencie wskazano, że trzech obywateli Chin przybyło w lutym ubiegłego roku i zapłaciło 35 000 dolarów; Władze Teksasu wskazują jednak, że jest to koszt minimalny, gdyż zdarzały się przypadki, w których pobrano od nich kwotę do 60 000 dolarów, ale średnia wynosi 50 000 dolarów za podróż.

Na podstawie tych liczb można wyliczyć, że gdyby Chińczycy zapłacili 35 tys. dolarów, kartele zarobiłyby w tym roku 1,46 mln dolarów.: Jeśli zebrano 50 000 dolarów, korzyści osiągnęłyby 1 494 miliony dolarów, a przy maksymalnym koszcie wynoszącym 60 000 dolarów na podróż grupy przestępcze zarobiłyby 1 739 milionów dolarów.

i zatrzymanych imigrantów z kontynentu azjatyckiego Reutera

Do tej pory w tym roku władze Meksyku zatrzymały 6428 chińskich imigrantów ze względu na ich nielegalny status na terytorium kraju; Natomiast amerykańska Straż Graniczna poinformowała o aresztowaniu 23 463 Chińczyków, którzy przekroczyli granicę z Meksykiem. W sumie w tym azjatyckim kraju przetrzymywanych jest 29 891 osób.

READ  To robot taco, który kroi mięso jak nigdy dotąd

Po stronie meksykańskiej aresztowano wielu chińskich imigrantów W 2023 r. przez władze Państwowego Instytutu Migracji Stanowi to liczbę trzykrotnie większą niż 1275 przypadków Zarejestrowany w latach 2021-2022.

Dobrobyt imigrantów, którzy opuścili azjatycki kraj, ilustruje proste porównanie: W okresie od stycznia do lipca tego roku władze imigracyjne aresztowały kolejne osoby z tego kraju.niż miało to miejsce w całym okresie 2000-2022.

Z zeznań chińskich migrantów złożonych funkcjonariuszom straży granicznej wynika, że ​​podróż często rozpoczyna się od ponad 15 000 kilometrów podróży z Szanghaju do Quito w Ekwadorze, dokąd obywatele Chin mogą wjechać bez konieczności przygotowywania wizy. Ten lot kosztuje od 450 do 515 dolarów, jeśli kupisz najtańszy bilet dostępny w China Airlines.

Migranci stali się tematem debaty publicznej w wielu krajach Evie

stąd Azjaci docierają na kontynent amerykański i w tym momencie zaczyna się prawdziwa krzyżowa droga do amerykańskiego snu. Otóż, aby dotrzeć do przejścia granicznego pomiędzy Meksykiem i Stanami Zjednoczonymi, muszą przejść przez osiem krajów.

Niebezpieczna droga

Przegląd różnych historii chińskich migrantów pokazuje, że po przybyciu do Ekwadoru jadą ciężarówką na dwa lub trzy dni do północnej Kolumbii, a koszt tej podróży waha się od 1000 do 1230 dolarów.

Po, Migranci będą musieli zapłacić kolejne 2500 dolarów za rozpoczęcie ryzykownej podróży przez dżunglę Darien w Panamie, Według danych rządu Panamy w ciągu ostatnich dwóch lat życie straciło około 130 000 migrantów.

Po pokonaniu dżungli chińscy migranci kontynuują podróż przez Amerykę Środkową, przejeżdżając ciężarówkami przez Kostarykę, Nikaraguę, Honduras i Gwatemalę. Teraz na granicy z Meksykiem przeprawiają się łodzią przez rzekę Suchiate W tym momencie płacą największy koszt podróży, płacąc polleros od 30 000 do 55 000 dolarów.Kto obiecał, że zaopiekuje się nimi podczas podróży po terytorium kraju.

Według specjalisty ds. migracji UNAM Miltona Muñoza: Ekonomiczne konsekwencje przejścia pandemii Covid-19 i spowolnienia chińskiej gospodarki spowodowały migrację W ostatnich latach wzrósł.

„Musimy wziąć pod uwagę, że choć Chiny są gospodarczym gigantem, ich rozwój gospodarczy jest w dalszym ciągu niewystarczający, aby przynosił korzyści całemu społeczeństwu. W ostatnich latach kraj ten był świadkiem spadku produktu krajowego brutto, co zachęcało do imigracji. Co więcej, Chińczycy założyli już społeczności w Stanach Zjednoczonych, ale ponieważ nie mogą dotrzeć bezpośrednio, szukają alternatywnych i najbardziej wykonalnych tras przebiegających przez Meksyk.

ojciec

READ  NATO wznowiło zimną wojnę