28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Microsoft zdradził AMD, a twórca Xboxa przeprasza po 20 latach

gry / Serwis społecznościowy Facebook / Świergot / youtube / Instagram / Aktualności / niezgoda / Forum

Branża gier wideo istnieje od ponad 50 lat i jest bogata w anegdoty, ale znamy tylko niektóre z nich, ponieważ inne są utrzymywane w tajemnicy i wiedzą o nich tylko osoby zaangażowane w rozwój projektów. Następnie porozmawiamy o jednym, który obejmuje Xbox, Intel i silny niski cios dla AMD.

W tym celu cofniemy się do odległego 2001 roku, kiedy Microsoft oficjalnie zapowiedział swoją pierwszą konsolę, Xbox. System ten został wprowadzony przez prezesa i założyciela Microsoftu, Billa Gatesa (który nie poparł idei przechodzenia do gier wideo), wydarzenie zapisane w historii, ale gorzka pamięć dla AMD, firmy specjalizującej się w produkcja półprzewodników.

AMD będzie odpowiedzialne za zasilanie oryginalnego Xboksa potężnymi procesorami. W rzeczywistości firma ściśle współpracowała z inżynierami Microsoftu, aby stworzyć prototypy konsoli, według Seamusa Blakely’ego, powszechnie znanego jako ojciec Xboksa, który wykorzystał zbliżającą się 20. rocznicę marki, aby przywołać kilka anegdot.

Odkryć: Nowa koszulka LEVEL UP jest już dostępna, zagraj za Ciebie.

Xbox grał brudno i złamał serce AMD

Jednak na przyjęciu odsłonięcia Bill Gates ogłosił, ku zaskoczeniu wielu, że Xbox będzie miał procesor Intela, anulując ich związek w ostatniej chwili, co może być postrzegane jako niewierny ruch korporacyjny.

Blackley przypomina, że ​​podczas imprezy byli nawet inżynierowie AMD w pierwszym rzędzie, którzy oglądali oficjalną prezentację konsoli, którą pomogli opracować, tylko po to, by dowiedzieć się, że Microsoft odwróci się od nich plecami, o czym wcześniej nie wiedzieli.

„Stałem tam na scenie do reklamy, z Bill G [Bill Gates] A oni byli w pierwszym rzędzie, bardzo smutni. Nigdy nie zapomnę. Bardzo pomogli przy prototypowaniu. Blakcley powiedział, kto? Powiedział, czując się jak idiota.

W kolejnym filmie, o godzinie 2:29, możecie obejrzeć moment ogłoszenia, w którym Bill Gates złamał serce AMD (poprzez NeoGamer – Archiwum Gier Wideo).

READ  Do 18 miesięcy bez odsetek i 500 pesos premii

Gdybyś przeoczył: Microsoft próbował kupić Nintendo, ale japońska firma się z tego śmiała.

Dlaczego Xbox zdradził AMD?

Niestety, powód, dla którego Xbox w ostatniej chwili zmienił dostawcę procesorów Xbox, nie jest znany na pewno, ale Blakely Remodeling Co na pewno było „czysto polityczne”, więc prawdopodobnie był to sojusz biznesowy. Twórca i projektant mówi, że za tę decyzję odpowiadali Andrew Grove (były dyrektor generalny Intela) i Bill Gates.

Blakely nadal żałuje tego brzydkiego posunięcia Microsoftu i dlatego skorzystał z okazji, by przeprosić Lisę Su, dyrektor, która nie była w AMD, kiedy to wszystko się wydarzyło, ale która jest obecnym dyrektorem generalnym firmy.

Jednak życie się odwraca i, co dziwne, dziś chipy AMD zasilają obecne konsole Xbox, Xbox Series X i Xbox Series S, a także dwa modele PlayStation 5.

Co myślisz o tej historii? Powiedz nam w komentarzach.

Więcej informacji na temat konsoli Xbox można znaleźć, odwiedzając tę ​​stronę.

Powiązane filmy: Adidas Originals x Xbox — promocja współpracy


Bądź z nami na bieżąco, na LEVEL UP.

Źródło 1I 2I 3