28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ostatni wielcy wrogowie Elona Muska i SpaceX upadają

Elon Musk po raz kolejny zostawił konkurencję w tyle w nowym Space Race. I tym razem bez kiwnięcia palcem: NASA przypisuje do statku kosmicznego dwóch astronautów Smocza Załoga od SpaceX po miesiącach spędzonych na szkoleniu ich do pierwszego załogowego startu Starliner z Boeing Jedyny poważny konkurent SpaceX, który podróżuje na Międzynarodową Stację Kosmiczną, jest teraz w tyle”nieokreślony”.

Może to zabrzmieć jak drobiazg, ale Starliner był jedyną prawdziwą konkurencją dla Muska w lotach orbitalnych w Stanach Zjednoczonych. Dzięki swojej agresywnej strategii szybkiego rozwoju i ponownego wykorzystania statków i pocisków, Musk z biedaka w branży stał się o krok bliżej stania się Cesarz Galaktyki.

Boeing opóźnia swój statek „na czas nieokreślony”

ten Reset załogi – Aplikowałam przez głębokie gardło na bloga Ars Technica – To nowa próbka, za którą podąża Musk lata świetlne Konkurencja, amerykańska i międzynarodowa.

Boeing Starliner to katastrofa

Boeing miał wiele problemów ze Starlinerem. Program doświadczył wielu opóźnień, ponieważ Musk poczynił stałe postępy w swoim Space Dragon 2. Jego pierwszy lot testowy – w grudniu 2019 r. – miał się zakończyć w Kompletna katastrofa. Bezzałogowy statek został automatycznie zadokowany w terminalu międzynarodowym, ale program sterujący – z Miliony linii kodu – Był pełen błędów i sprawił, że statek ledwo dotarł na orbitę. NASA anulowała dokowanie, a statek kosmiczny nadal napotykał problemy, oszczędzając się na ponownym wejściu z powodu zwykłego szczęścia.

Agencja kosmiczna zleciła dochodzenie w sprawie bezpieczeństwa Boeinga, a proces rozwiązywania problemów trwał 20 miesięcy. Firma zobowiązała się przeprowadzić drugą bezzałogową misję testową po kosztach 410 milionów dolarów Zapłaciłem z kieszeni, ale ponownie napotkałem problemy na tym samym launchpadzie.

The SpaceX Crew Dragon Resilience po ponownym wejściu z ostatniej misji. Zostanie on zrewidowany do ponownego użycia w 2022 roku.

Problemy Boeinga z uruchomieniem Starlinera z gwarancjami będą miały poważne reperkusje. Źródła Ars Technica mówią, że po zresetowaniu tej załogi do SpaceX nastąpią inne, które zobaczą start SpaceX do Cztery kolejne misje na Międzynarodową Stację Kosmiczną.

READ  Legendy Pokémon: Arceus zapisuje usunięty przedmiot z Pokémon Diamond i Pearl - Nintenderos

Orion też ma problemy

Kolejnym statkiem w tarapatach jest Orion, kluczowy element misji Artemis, a pierwszy zabierze astronautów na Księżyc. Pojazd opracowany przez giganta lotniczego Lockheed Martin wydaje się być pełen błędów opóźnić ich rozwój Ma to sens w misji księżycowej.

Test systemu awaryjnego statku kosmicznego Orion

SpaceX — który wygrał konkurs NASA na sprowadzenie astronautów ze statku kosmicznego Orion na orbitę księżycową na powierzchnię naszego satelity za pomocą statku kosmicznego Starship — mówi, że mogą iść naprzód ze statkiem kosmicznym. Nowy statek Muska Wygląda na to, że robi dobre postępy w kierunku swojego pierwszego lotu orbitalnego, ale przed nim jeszcze długa droga, zanim będzie gotowy do misji międzyplanetarnej.

Katastrofalny absurd Blue Origin

niebieskie pochodzeniejedyną firmą, która teoretycznie mogła przyćmić SpaceX okazała się być Prawdziwa porażka. Pomimo subtropikalnych rejsów wycieczkowych – reklamowanych z wielkimi fanfarami, mimo że nie mają żadnego znaczenia technologicznego ani historycznego – firma Jeff Bezos Nadal nie wynoszę statku na orbitę.

Jeff Bezos, od kosmicznego kowboja do sprzedawcy porostu włosów

Blue Origin jest pogrążony w wielu problemach na Ziemi. oni Najzdolniejsi inżynierowie opuścili firmę, niezadowolony z Furia Miliarder jest w sądzie, który pozwał NASA po tym, jak nie mógł wygrać konkursu księżycowego wahadłowca ze SpaceX. inni pracownicy Potępianie toksycznej kultury korporacyjnej, co również spowodowało porzucenie szkoły.

Ostatni problem jest poważniejszy: surowo skrytykowano 21 pracowników Bezpieczeństwo Od Blue Origin Technology w liście otwartym. Wiadomość jest tak surowa, że ​​uruchomiła mechanizmy kontrolne Federalny Urząd Lotnictwa USA.

W wieku 90 lat kapitan Kirk nie dotrze w kosmos podczas następnego lotu suborbitalnego Blue Origin

Jasne, Bezos nie pasuje do maski W tej chwili nie byłoby tak przez wiele lat, bez względu na to, jak bardzo próbował się wydostać Zdjęcie z Williamem Shatnerem. Aktor, który grał kapitana Kirka w oryginalnej serii Star Trek, to przerażony Wejdź na statek, który wprowadzi Cię do nowej gry PR od Blue Origin.

READ  Jak pobrać APK WhatsApp Plus 17.40 bez problemów | Doktor Techno | czasopismo

Chiny i Rosja nadal korzystają ze starej technologii

Są też Chiny i Rosja, które nadal wypuszczają astronautów na orbitę Technologia lat pięćdziesiątych. W przeciwieństwie do SpaceX, zarówno Chiny, jak i Rosja nadal wystrzeliwują rakiety i statki kosmiczne jednorazowego użytku, co wiąże się z wygórowanymi kosztami.

Chiny szukają nowych technologii, ale wciąż mają dekadę do zmierzenia się ze SpaceX

Chińczycy badają technologie podróży międzyplanetarnych, takie jak Silniki jonowe z reaktorami jądrowymi. Ale wciąż dzieli ich kilka lat (lub dziesięcioleci) od poczynienia postępów. Nie mam wątpliwości, że pewnego dnia zobaczymy chińską rakietę wielokrotnego użytku – sklonowaną z tych ze SpaceX – ale na razie nie ma o niej żadnych istotnych wiadomości poza Chińskie reklamy propagandowe.

Rogozin i Putin, Aerospace Zipi i Zape

Tymczasem Rosjanie coraz bardziej zawodzą, a ich rakiety i komponenty kosmiczne stały się źródłem niepokoju i niepokoju dla całej międzynarodowej społeczności kosmicznej. Rosyjski program kosmiczny upada Dzięki włóż to – Bardziej się martwię o Opracuj broń na dzień zagłady – i jego zwolenników Dmitrij Rogozin, Człowieka, którego każdy pracownik w branży określa jako skorumpowany i niekompetentny, a Rosyjską Agencję Kosmiczną traktuje jak własną Cortigo.

Jedyna nadzieja na trafienie Muska

Prawda jest taka, że ​​po Boeingu Musk nie ma już bezpośredniego konkurenta, który powstrzymałby go od zostania Pierwsza kosmiczna moc I będzie to trwać przez lata, a nawet dekady, chyba że Chiny będą niespodzianką lub największe amerykańskie linie lotnicze raz na zawsze obudzą się ze snu.

Jedyna firma, która Może skończyć z dominacją SpaceX, jaką jest względność. Nie wystrzelił jeszcze ani jednej rakiety, ale ten start-up stara się wyprzedzić SpaceX po lewej stronie, radykalnie zmieniając paradygmat produkcji statków kosmicznych.

Założyciele Tim Ellis i Jordan Noone oraz Terran Strip. Wszystko zbudowane w technologii 3D (przestrzeń relatywistyczna)

Jego technologia, jak już powiedziałem na tych stronach, „jest powietrznym odpowiednikiem rewolucji, którą Henry Ford wprowadził wraz z linią montażową w przemyśle samochodowym” wraz z „Giantem”. Drukarki 3D który zamienia aluminium w zbiorniki paliwa i silniki”. Prawie wszystkie części rakiet względnych są wytwarzane za pomocą druku 3D. Mniejsze używają laserów i stopów wykonanych na miejscu z proszków metali do tworzenia wtryskiwaczy paliwa i innych maszyn, które kiedyś były bardzo skomplikowane i są teraz wykonane z jednego kawałka.

READ  Nowy laptop pojawia się w Meksyku wcześniej niż oczekiwano

Czas pokaże, czy odniesie sukces, ale jasne jest, że dogonienie i wyprzedzenie SpaceX będzie wymagało czegoś więcej niż tylko iteracji istniejącej technologii. Aby pokonać Muska, musisz grać według jego zasad: Wprowadzaj radykalne innowacje bez obawy o porażkę.