20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Meksykańscy naukowcy opracowali technologię poprawiającą kontrolę poziomu glukozy i wykrywającą uszkodzenie nerek

Meksykańscy naukowcy opracowali technologię poprawiającą kontrolę poziomu glukozy i wykrywającą uszkodzenie nerek

Naukowcy Meksykanie Opracowali m.in technologia To pomaga ulepszyć Kontrola Glukoza Właściwie ujawnić we wczesnym okresie Szkoda nerkowyWedług Narodowego Instytutu Politechnicznego (IPN) w kraju, w którym cukrzyca jest uważana za epidemię, rocznie umiera na nią ponad 115 000 osób i jest drugą przyczyną zgonów.

Technologia ta, opracowana przez naukowców z IPN i Centrum Badawczego Studiów Zaawansowanych (Cinvestav), opiera się na Spektroskopia optycznaktóry określa się u osób chorych na cukrzycę Hemoglobina glikowana (Znacznik kontroli cukrzycy i substancje związane z uszkodzeniem nerek) Informacje szczegółowe dotyczące instytucji.

Dodał, że w tej metodzie do pomiaru różnych zmiennych wykorzystuje się 60 mikrolitrów krwi, czyli około jedną trzecią kropli, i w przeciwieństwie do metody tradycyjnej nie wykorzystuje się w niej materiałów toksycznych, takich jak cyjanek potasu, do przetwarzania próbki.

Według Panamerykańskiej Organizacji Zdrowia około 422 miliony ludzi na świecie i 62 miliony w Ameryce cierpi na cukrzycę typu 2 – chorobę, która stopniowo niszczy takie narządy, jak serce, naczynia krwionośne, oczy, nerki i nerwy.

Według Narodowego Instytutu Statystyki i Geografii (INEGI) w Meksyku choroba ta dotyka ponad 12,8 miliona ludzi i jest drugą przyczyną zgonów.

Ta innowacja wykrywa hemoglobinę glikozylowaną we krwi i inne substancje w osoczu i moczu w celu zwalczania cukrzycy, podkreśla Guadalupe Cleva Villanueva Lopez, badaczka ESM i kierownik projektu wspieranego przez Sekretariat Edukacji, Nauki, Technologii i Innowacji (Sectei) w Meksyku . I zdiagnozować uszkodzenie nerek.

Naukowiec wyjaśnił: „Dzięki wykryciu hemoglobiny glikowanej, kreatyniny, mocznika i białek poprawi się kontrola metaboliczna w cukrzycy i uniknie się niewydolności nerek dzięki wczesnemu wykryciu uszkodzeń”.

Alfredo Cruz Urrea, fizyk z CineStaff, zauważył, że chociaż spektroskopia fotoakustyczna została opracowana pod koniec lat 70. XX wieku, nie jest to technologia komercyjna.

„Dzięki prototypowi i opracowanemu przez nas oprogramowaniu uzyskano nowe wyniki. W szerokim zakresie widma absorpcji krwi można dostrzec różne elementy wskazujące na cukrzycę i uszkodzenie nerek.

READ  Nagroda Nobla w dziedzinie medycyny przyznawana jest za spotkanie nauk biologicznych w Palermo

Narodowy Instytut Nauk Medycznych i Żywienia Salvador Zoberan (INCMNSZ) poprawi użyteczność tej technologii i zweryfikuje ją u 400 pacjentów z cukrzycą i 400 zdrowych ochotników.

Jednocześnie nowa metoda diagnostyczna będzie musiała zostać przeanalizowana przez Federalną Komisję ds. Ochrony Zagrożeń Zdrowotnych (Cofibers), krajowy organ ds. zdrowia, pod kątem uzyskania rejestracji sanitarnej, jeśli spełnia wymogi jakości, bezpieczeństwa i zdrowia. skuteczność.

Ponadto, aby osiągnąć międzynarodową akceptację za pośrednictwem Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej, Patentowany Z nowej metody oświadczenie Do Hemoglobina glikowana.

Tymczasem oprogramowanie zostanie zarejestrowane w Amerykańskim Towarzystwie Nefrologicznym (ASN) po uzyskaniu rejestracji praw autorskich, która jest w toku, i zostaną podjęte wysiłki w celu udoskonalenia technologii, aby uczynić ją przenośną.

Według informacji z EFE