29 kwietnia, 2024

Meksyk został wykluczony z Igrzysk Olimpijskich 2024 i Mistrzostw Świata FIFA U-20

Po porażce reprezentacja Meksyku zdecydowanie została pominięta na dwóch największych targach sportowych do lat 20 w międzynarodowej piłce nożnej (Zdjęcie: Twitter / miseleccionmx)

Drużyna piłkarska do lat 20 Gwatemala zakwalifikowała się do Mistrzostw Świata Indonezja 2023 Wygrywając 2:1 w rzutach karnych (1-1 w 120 minut) ze swoim meksykańskim odpowiednikiem w środę w ćwierćfinale Pucharu Świata CONCACAF, który odbył się w Hondurasie.

Meksykanie, którzy startowali jako kandydaci w ćwierćfinale konkursu, Nie udało im się w czterech setach, trzech z rzęduNatomiast Gwatemalczycy zrobili to w dwóch etapach i nie trzeba było robić piątej rundy dwunastu kroków.

Wielką postacią Pałacu Gwatemalskiego był ich bramkarz Jorge Moreno Po zatrzymaniu trzech strzałów kolejny został wyrzucony z bramki, a tylko Jesus Alcantara zdołał zdobyć bramkę na stadionie Metropolitan w San Pedro Sula (północ).

Tymczasem gwatemalscy gracze zaczęli zdobywać punkty Matthews Gitan i Daniel Cardozaale wtedy dwóch graczy popełniło błąd, co dało ciekawą ocenę dla tego kraju Ameryki Środkowej.

Gwatemala z wygraną Zdobył swoje drugie kwalifikacje do Mistrzostw Świata FIFA W tej kategorii była poprzednia kategoria na Mistrzostwa Świata w Kolumbii 2011, kiedy wyeliminowali innego wspaniałego gracza, Stany Zjednoczone. jednakże, Nie udało mu się dotrzeć na spotkanie ekumeniczne z pierwszą drużyną.

w momencie organizacji, Gwatemala trafiła jako pierwsza , gdy napastnik Arquímides Ordóñez Mecz zakończył strzałem w pole karne, ale wyrównał poczynania Estebana Lozano w 75. minucie, gdy piłka odbiła się od jego ciała.

Lozano trzy od końca pierwszych 90 minut Miał okazję dać zwycięstwo swojemu krajowi poprzez rzut karny, Ale bramkarz Moreno zablokował wynik własnymi rękami, rozpoczynając w ten sposób swój niezwykły wyczyn, przerywając w sumie cztery trafienia kary śmierci podczas meczu.

READ  Reżyser Huesca krytykuje pracę Ambriza: „Jego pomysł się nie rozprzestrzenił”

pierwsza rzecz z rana Dominikana osiągnęła historyczny ranking mistrzostw świata Młody chłopak w FIFA, gdy pokonali Jamaican Reggae Boyz 1:0. Angel Montes de Oca strzelił jedynego gola meczu w 9. minucie meczu.

W pierwszej połowie meczuMeksyk zdominował większość meczu i objął prowadzenie, aby otworzyć wynikale błąd w obronie wykorzystał Gwatemala, aby odzyskać piłkę, a sercem z lewej strony użył Ordóñez, który z własnej woli zakończył mecz.

Aztekowie nasilili atak w drugiej połowie Nagrodę otrzymał Lozano. Ten sam gracz, który później przegapił Honeycomb, który dał im ocenę bez rozszerzenia.

Stany Zjednoczone zapewniły sobie bilet na kategorię we wtorek, pokonując Kostarykę 2:0. Później Honduras zakwalifikował się pokonując Panamę 2-1.

Klucze do Stanów Zjednoczonych, Hondurasu, Gwatemali i Republiki Dominikańskiej w piątek określą, które poniedziałki zakwalifikują się za pośrednictwem CONCACAF do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024. Ze swojej strony Stany Zjednoczone dwukrotnie zdobyły tytuł mistrza kategorii w CONCACAF, wygrywając ostatnie turnieje w 2017 i 2018 roku, a mecz finałowy, który wyłoni mistrza, ma się odbyć w niedzielę.

Wielu analityków sportowych, zwłaszcza dziennikarzy lub narratorów z boiska piłkarskiego, wypowiadało się przeciwko meksykańskiej drużynie narodowej, jej zarządowi i zawodnikom.Uważali, że rezultatem była katastrofalna porażka obecnej administracji.

„Gwatemala jest zasłużonym zwycięzcą. Byli lepsi od Meksyku na boisku i z rzutu karnego… Dzisiejsi gwatemalscy piłkarze mieli wszystko, czego brakuje Meksykanom”, na przykład jeden z pierwszych komentarzy Davida Faitelsona za pośrednictwem sieci społecznościowych.

„Porażka w U-20… Bez mistrzostw świata, bez igrzysk olimpijskich: Ostatnim razem, gdy coś podobnego wydarzyło się w meksykańskim futbolu, Hugo Sanchez kosztował go „swoją głowę”…Czy tym razem coś się wydarzy? Zapytał na swoim oficjalnym koncie na Twitterze.