21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Medycyna nuklearna to globalne podejście do leczenia chorób: dr.  Enrique Estrada

Medycyna nuklearna to globalne podejście do leczenia chorób: dr. Enrique Estrada

„Medycyna nuklearna stała się trendem światowym, ponieważ łączymy dwie rzeczy: część diagnostyczną z wykorzystaniem radioizotopów i część terapeutyczną z wykorzystaniem tych samych radioizotopów, ale z większą ilością spersonalizowanych zabiegów, co jest znane wraz z leczeniem i diagnozą”. Stało się to trendem w onkologii.

Wyjaśnił to lekarz nuklearny dr Enrique Estrada Lobato, będący członkiem zespołu medycznego Zakładu Medycyny Nuklearnej i Obrazowania Diagnostycznego Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej dla Pokoju i Rozwoju z siedzibą w Wiedniu w Austrii. Które należą do Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ).

Absolwent UAG dodał, że medycyna nuklearna to specjalność, która pozwala przy użyciu niewielkich ilości materiałów promieniotwórczych badać pracę wszystkich narządów i w ten sposób diagnozować wiele chorób, zwłaszcza układu krążenia, neurodegeneracyjne i nowotworowe. . . .

Dzięki temu możemy współpracować z wieloma krajami na całym świecie, aby wzmacniać systemy opieki zdrowotnej w słabo rozwiniętych krajach Ameryki Łacińskiej.

(foto: portal prywatny)

READ  Ujawniają lek, który stosował Luis Miguel na odchudzanie