29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Katastrofa amerykańskiego samolotu wojskowego w Australii – DW – 27.08.2023

Katastrofa amerykańskiego samolotu wojskowego w Australii – DW – 27.08.2023

W niedzielę (27.08.2023) amerykański samolot wojskowy rozbił się podczas ćwiczeń na Terytorium Północnym Australia– podaje lokalna prasa.

Australijskie Ministerstwo Obrony potwierdziło, że Osprey, który startuje pionowo, przewoził amerykański „personel obronny” i że nie uczestniczyli w nim żadni australijscy żołnierze.

„W tym krytycznym momencie skupiamy się na reakcji na incydent i zapewnieniu bezpieczeństwa zaangażowanym osobom” – dodała agencja w oświadczeniu.

Według australijskiej telewizji państwowej ABC kilka osób można było uratować po wypadku, do którego doszło podczas treningu w pobliżu wysp Tiwi, na północ od Darwin.

Mapa katastrofy sporządzona przez służby ratunkowe Terytorium Północnego wskazuje, że w niedzielny poranek na wyspie Melville, 60 km na północ od głównego terytorium stanu, doszło do „katastrofy samolotu”. Australia.

Osprey brał udział w Predators Run, serii wspólnych ćwiczeń wojskowych z australijskimi siłami zbrojnymi.

Według Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych rybołów łączy pionowy start helikopterów z prędkością i zasięgiem samolotu turbośmigłowego.

MG (AFP, Reuters)

Australijczyk na niemieckim festiwalu strzeleckim

Ta przeglądarka nie obsługuje elementu wideo.

READ  SALUD EDOMEX organizuje seminarium na temat medycyny transportu