3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

EMA wskazuje na możliwe zaburzenie neurologiczne jako skutek uboczny szczepionki AstraZeneca

Europejska Agencja Leków (EMA) zdefiniowała zespół neurologiczny Guillain-Barré jako Możliwe „bardzo nietypowe” skutki uboczne Szczepionka Coivd-19 firmy farmaceutycznej AstraZeneca. Według agencji na całym świecie zgłoszono 833 przypadki, a liczba ta nie jest uważana za dużą, biorąc pod uwagę, że zaszczepiono ponad 592 miliony. dawka Szczepionka AstraZeneca na całym świecie do 31 lipca.

„GBS (zespół Guillain-Barré) musi być Dodano do informacji produkt podobny efekt wtórny Od Vaxzevrii. „Europejska Agencja Leków z siedzibą w Amsterdamie wyjaśniła. Opowiadają się za „niezwykle niezwykłym” efektem, który występuje u mniej niż 1 osoby na 10 000. Mimo to Europejska Agencja Leków ma zalecane Uwzględnij to niebezpieczeństwo jako ostrzeżenie.

W ten sposób ludzie proszeni są o przedstawienie związanych z tym objawów zespół neurologiczny Zwróć się o pomoc medyczną, aby znaleźć wczesną diagnozę i leczenie. Główne skutki to osłabienie kończyn i paraliż, który może rozprzestrzenić się na klatkę piersiową i twarz. Może również powodować trudności w oddychaniu.

Przypadki zespołu Guillain-Barré

Pod koniec lipca Narodowa Agencja Nadzoru Zdrowotnego Brazylia Ostrzegł o 34 możliwych przypadkach zespołu Guillain-Barré. Są to osoby zaszczepione szczepionką Covid-19, z których 27 otrzymało AstraZeneca, 4 CoronaVac i 3 Janssen. Dlatego Europejska Agencja Leków ostrzegała przed tym potencjalnym skutkiem ubocznym, choć podkreśliła, że ​​jest to coś „bardzo niezwykłego”.

Ten efekt uboczny może być spowodowany nie tylko szczepionką Covid-19 firmy farmaceutycznej AstraZenecaJest to również możliwe w szczepionce Janssena. „Zgłoszenia o zdarzeniach niepożądanych po zastosowaniu szczepionki Janssen Covid-19 na podstawie zezwolenia na użycie w nagłych wypadkach wskazują na zwiększone ryzyko wystąpienia zespołu Guillain-Barré w ciągu 42 dni po szczepieniu” – wyjaśnili. „Przypadki te były najczęściej zgłaszane około dwa tygodnie po szczepieniu i dotyczyły głównie mężczyzn w wieku 50 lat lub starszych”.

Co to jest zespół Guillain-Barré?

READ  Dobre samopoczucie: to trzy główne praktyki skupiania się na sobie

Zespół Guillain-Barré to autoimmunologiczne zaburzenie neurologiczne rzadki. Powoduje uszkodzenie komórek nerwowych układ odpornościowy Zwykle daje tymczasowe efekty, więc większość ludzi całkowicie wyzdrowieje z zaburzenia. „Głównym zagrożeniem związanym z tym zespołem jest uszkodzenie mięśni oddechowych. W tym drugim przypadku GBS może spowodować śmierć, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie środki”, wyjaśnił Anfisa BBC News Brasil.