18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

McLaughlin pokonuje Grosjeana w Alabamie

McLaughlin pokonuje Grosjeana w Alabamie

Z inteligentnym przywództwem, rozsądną strategią i odrobiną szczęścia, Scotta McLaughlina wygrać grę Romana Grosjeana Podczas Grand Prix Alabamy, czwartej rundy sezonu IndyCar 2023.

Pomimo startu z czwartego miejsca, zarówno Nowozelandczyk, jak i jego koledzy z drużyny Zespół Penske Obiecali plan trzech pit stopów, które zostaną przetasowane w środku stawki podczas pierwszych okrążeń zawodów w niedzielę.

To pozwoliło McLaughlinowi, Josepha Newgardena i Willa Bauera Awansowali po raz pierwszy między okrążeniami 13 i 15 i przy odpowiedniej pozycji na torze zajęli trzy z czterech czołowych miejsc, podczas gdy ci, którzy stosowali strategię pit stopów i prowadzili Romain Grosjean, Alex Ballou i Duck Oward, Wykonali swój pierwszy serwis przez 30 z 90 uzgodnionych obrotów.

Zobacz wyniki

Jednak gwiazdy dopasowują się – wraz z ogólnymi strategiami – kiedy Stinga Raya Roba Zatrzymał się na torze na okrążeniu 38; Ponieważ Kierownictwo Wyścigu czekało, aż ci, którzy przejechali trzy pit-stopy, zrobią drugi pit-stop, aktywują warunek żółtej flagi.

McLaughlin był wielkim zwycięzcą w tej sytuacji, startując jako drugi za Grosjeanem, który zdominował wczesną część dnia.

Stamtąd rozpoczęły się prześladowania tych samych bohaterów, którzy walczyli o zwycięstwo w Petersburgu, jako kapitan Zespół Penske Wyciska rywala z miękkich opon i więcej paliwa Andretti Autosport, który pomimo posiadania twardego syntezatora zakończył aktywacje „Push-to-Pass”.

Po swoim ostatnim pit stopie, kiedy obaj założyli nowe twarde opony, McLaughlin wyprzedził Grosjeana, który miał większy rozpęd i prędkość w krótkim przejeździe, gdy były zawodnik Formuły 1 objął prowadzenie pod koniec okrążenia. Nie udało mu się jednak wyjść szeroko w piątym zakręcie i utorował drogę gwieździe Supercars, która uderzyła w Push-to-Pass i pobiegła szeroko.

O 1,7 sekundy McLaughlin odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w roku i czwarte w swojej karierze; Teraz wygrał trzy z czterech ostatnich imprez szosowych.

Grosjean i Power uzupełnili podium, a Australijczyk miał imponującą drugą połowę zawodów. Pomimo tego, że ledwo wrócił na 10. miejsce po restarcie, wyprzedził cztery samochody i mając przewagę paliwową, wyprzedził podjazd na trzecie miejsce i próbował zaatakować Francuza. Broniący tytułu mistrz serii finiszował 3,2 sekundy za zwycięzcą na używanych miękkich oponach.

READ  Jonathan Dos Santos o Andre Jardine: „Zmienił moje życie”

O’Ward i Palou zamknęli pierwszą piątkę, choć Meksykanin musiał bronić czwartej pozycji przed Hiszpanem, oszczędzając przy tym jak najwięcej paliwa.

Christiana Lundgaarda Zakończył wspaniały weekend, zajmując 6. miejsce i kończąc wyścig Scotta Dixona i Alexandra Rossiego, który stosował podobną strategię do strategii Penske.

w, Felix Rosenqvist Doszedł do siebie po kontakcie, który miał z Newgardenem na starcie, co sprawiło, że kręcił się ze Szwedem, aby skorzystać z żółtej flagi, dostosowując się do strategii Penske i awansując z ostatniego na dziewiąte miejsce.

Marcusa Ericksona Uratował dziesiąte pudełko, które utrzymało go na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej, trzy punkty przewagi nad O’Wardem i dziewięć przed Ballou. Największym przegranym był Newgarden, który ostatecznie uszkodził swoje prawe tylne zawieszenie i stracił prędkość w trakcie wyścigu, spadając z prowadzenia na 15. miejsce.

Kolejnym, który uratował dobry wynik był Callum Elliot, Przekraczając linię mety na 13. miejscu, zaczynając od tej samej strategii paliwowej co Grosjean, ale po ostrzeżeniu przeszedł na McLaughlina, co pozwoliło mu awansować z 24. miejsca.

Twój kolega z zespołu Augustyna Canabino był w pierwszej dwudziestce w pierwszej połowie trasy; W ramach swojej krzywej uczenia się Argentyńczyk miał 26˚ wyniku, docierając do pierwszego okrążenia.

Wyścig miał 175 podań na pozycję z siedmioma głównymi zmianami; Łańcuch założony przez Roba był jedynym w tym wydarzeniu, co pozwoliło mu stać się najszybszą edycją z 13, które Indycar prowadził na torze wyścigowym w Birmingham.

Następnym celem serii będzie tor mieszany na torze Indianapolis Motor Speedway, który odbędzie się w sobotę 13 maja.

handlowy

Ustawienia prywatności