17 maja, 2024

Liga Narodów UEFA Holandia vs Polska: Holandia przetrwała Polskę i zadowoliła się remisem w Rotterdamie

BJest mniej biletów Obrona Polski nie była w stanie przebić się w późnej fazie gry I musiał zadowolić się remisem 2-2 w Rotterdamie. Holendrzy byli bliscy przypieczętowania powrotu, ale Memphis Depay zrekompensował to karą.

Bez Roberta Lewandowskiego, Polacy stali się ofiarami partii. Udało im się jednak uniknąć wielkich niespodzianek. Z solidną pierwszą połową i dobrze skomponowaną drużyną ograniczyli szanse gospodarzy.

Przy pierwszej nadarzającej się okazji dla zwiedzających zadawali szkody. Po dużym eksporcie z Zalewskiego, Cash pojawił się po lewej stronie bramkarza i ubił go doskonałym strzałem w 18 minut. Hollandom brakowało jasności w pierwszej połowie i ich podejście zniknęło.

Na początku drugiej połowy Holendrzy ponownie próbowali udusić rywali. Ale jednym wielkim uderzeniem Frankowskiego Zieliński wydawał się wzmacniać kontrast. Chociaż pierwsza bramka nie została uznana, druga została umieszczona na tablicy wyników na 49 minut na prośbę VAR.

Kiedy był pod ścianą, zespół Van Gaala odpowiedział, a wynik był równy dwie minuty później; Najpierw z Klassenem, a potem z Dumfriesem. Dzięki dwóm dużym atakom i tym razem końcówce w polu, Holandia uniknęła niespodzianki.

Piłka trafiła do miejscowych, ale nie byli wystarczająco dobrzy i znaleźli znakomitego Skorupskiego. Polska wytrwała w miarę upływu minut.

Około 90 minut VAR musiał ponownie interweniować. Tym razem na potencjalną rękę w tym obszarze sędzia zdecydował się dopuścić. Wszystko było przygotowane na zwycięstwo w rękach Memphis Depay, jednak Barcelona trafił w słupek swoją piłką.

Mechaniczna Pomarańcza była na szczycie w ostatnich minutach, ale zwycięstwa nie można było znaleźć. Polska zrobiła sobie przerwę i dodała punkt, aby nie komplikować sobie pobytu w Lidze A.