18 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Liczba przypadków ospy małpiej w Meksyku wzrosła o 53%

Liczba przypadków ospy małpiej w Meksyku wzrosła o 53%

napisałem w Narodowy The

Ospa małp przeniosła się do Meksyku.

We wtorek zgłoszono 386 nowych przypadków choroby, co stanowi wzrost o 53 procent w stosunku do poprzedniego tygodnia.

Większość przypadków znajduje się w stolicy kraju (209), Jalisco (69) i stanie Meksyk (21).

Podobnie istnieją oznaki możliwej epidemii w Baja California, zidentyfikowano 16 prawdopodobnych przypadków, chociaż testy przetworzone przez InDRE nie potwierdzają większej liczby zarażonych osób.

Obecna epidemia małpiej ospy wykazała znaczne różnice w objawach w porównaniu z wcześniejszymi objawami odnotowanymi na obszarach endemicznych, w tym bólem odbytnicy lub obrzękiem prącia, wynika z badań brytyjskich pacjentów opublikowanych w British Medical Journal.

W badaniu zauważono, że niektóre z typowych objawów opisywanych przez osoby cierpiące, takie jak ból odbytu, obrzęk prącia (obrzęk) lub migdałki, różnią się od tych opisanych w poprzednich epidemiach.

Jednak we wszystkich przypadkach pojawiają się objawy, takie jak pęcherze na skórze, gorączka, a w niektórych przypadkach nawet śmierć.

Jak powstała choroba?

Susana Lopez Chariton, wirusolog i członek National College, zauważyła w wywiadzie dla Radio Formula, że ​​słynna małpi ospa, która pochodzi z Afryki, dotyka głównie gryzonie w tym regionie, więc mogła pochodzić od zadrapań od myszy do ludzi.

Lekarz rozpoczął wywiad od stwierdzenia, że ​​jest to choroba, która pojawiła się od lat 80. w Afryce, w środkowej i zachodniej części, dodając, że trwa epidemia.

Zauważył, że jest to częsta choroba w okolicy i że występuje, ponieważ ludzie regularnie mieszkają ze zwierzętami.

READ  Dowiedz się o mikrobiologii i immunologii dzięki temu w 100% darmowemu wirtualnemu kursowi – Teach Me About Science