20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Liberty Media przejmuje MotoGP za 4,5 miliarda dolarów

Liberty Media przejmuje MotoGP za 4,5 miliarda dolarów

Liberty Media przejmie około 86% Dorna Sports, hiszpańskiej firmy będącej właścicielem praw komercyjnych i telewizyjnych do Mistrzostw Świata MotoGP.


Austin, Teksas, USA (AFP) Wolność mediówAmerykańska firma będąca właścicielem Formuła 1dołączy do turnieju Motocykle do swojego globalnego portfolio sportów motorowych pod koniec roku, ogłosili w poniedziałek dyrektorzy wiodących serii wyścigów motocyklowych.

Wolność mediów Przejmie około 86% spółki Dorna Sports z siedzibą w Hiszpania Który jest właścicielem praw komercyjnych i telewizyjnych MotocykleZ wypłatą w wysokości około 4,5 miliarda dolarów (4,2 miliarda euro).

Dorna wskazała, że ​​pozostanie niezależną firmą pod kierownictwem Carmelo Ezpelety, dyrektora wykonawczego serii od 1994 roku.

Wolność mediów Przejąć kontrolę F1 W 2017 roku liczba turniejów wzrosła w ostatnich latach, napędzana popularnością serii Netflix „Jeżdżąc, żeby przetrwać”Oprócz penetracji rynku Zjednoczone państwo Z ofertami pracy Miami I Las vigas.

Motocykle W 2024 roku 21 Grand Prix odbędzie się na czterech kontynentach

Następny wyścig będzie Grand Prix Ameryk w Austin w Teksasie, 14 kwietnia. Obwód zbudowany dla F1 Organizowane wyścigi Motocykle Od 2013.

Hiszpan Jorge Martin prowadzi w tym sezonie w klasyfikacji kierowców, wyprzedzając po dwóch wyścigach Brada Bendera z Republiki Południowej Afryki.

Motocykle powiedział Greg Maffei, prezes i dyrektor generalny Wolność mediów. „Carmelo i jego zespół zarządzający mają obowiązek zapewnić wspaniałe widowisko sportowe, które możemy rozszerzyć, aby objąć szerszą publiczność na całym świecie. To firma z dużymi marginesami wzrostu, a naszym celem jest, aby sport rozwijał się dla swoich fanów. ” MotocykleOraz nasze zespoły, partnerzy biznesowi i akcjonariusze.

„To doskonały kolejny krok w naszej ewolucji” – zauważył Ezpeleta Motocykle„.

READ  DRS może otworzyć się wcześniej i nowy format Sprint

„Jesteśmy podekscytowani tym, co to osiągnięcie wnosi do naszej roli, do toru Motocykle Dodano dla fanów wyścigów. „Ta umowa jest świadectwem wartości dzisiejszego sportu i jego potencjału wzrostu”.