18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Lekarze Nietzschego, dokument pokazujący, jak filozofia może zrewolucjonizować medycynę

Lekarze Nietzschego, dokument pokazujący, jak filozofia może zrewolucjonizować medycynę

Zwiastun filmu Lekarze Nietzschego autorstwa Jorge Leandro Colasa

Argentyńskie kino dokumentalne przeżyło wyjątkowy moment ekspansji w ciągu ostatnich piętnastu lat, dzięki utworzeniu „Digital Channel”, który pomógł sfinansować ten rodzaj filmu poprzez Narodowy Instytut Kinematografii i Sztuk Audiowizualnych (INCAA). Jest wielu reżyserów i reżyserów, którzy decydują się na wyrażanie siebie w tym formacie. Jeden z nich jest Jorge Leandro Colasa że jeden z jego najnowszych filmów wejdzie do kin, Lekarze Nietzschego.

W filmie Doktor jest ścigany Stefana Rubinsteina który zaczął studiować pracę Fryderyk Nietzsche I sposób, w jaki niemiecki filozof kwestionuje prawdę, rozum, moralność i współczucie. Wraz z innymi lekarzami ze szpitala, w którym pracuje, proponuje medycynę zewnątrzustną, która polega na podejściu do pacjenta i jego choroby ze stanu otwartości na wiele możliwości i pytań wykraczających poza dobro i zło, to, co normalne i to, co naturalne.

Julio jest jednym ze stałych pacjentów dr Estebana Rubinsteina

Kiedy spotkałem się z lekarzem Stefana Rubinsteina Powiedział mi, że regularnie spotykał się z innymi lekarzami we włoskim szpitalu, gdzie studiował dzieło Nietzschego. Obraz grupy lekarzy czytających filozofię nocą w pustym gabinecie szpitalnym był potężną motywacją do nakręcenia tego filmu. Na początku zastanawiałem się: w jaki sposób filozofia może odnosić się do medycyny ogólnej? To początkowe zamieszanie przerodziło się w intrygę, a nawet fascynację. Wróciłem do starych książek Nietzscheańskich, które czytałem jako nastolatek i zacząłem nagrywać konsultacje doktora Rubinsteina z jego pacjentami – opowiada reżyser.

Możesz być zainteresowany: Jorge Leandro Colas: „Argentyński dokument ma poważne problemy z prezentacją”

Lekarze Nietzschego Nie tylko pokazuje fakty w sposób subiektywny, ale także zachęca do refleksji nad pograniczem filozofii i medycyny. Dzięki dynamicznej narracji i głębokiej eksploracji film zapewnia kinowe wrażenia, które zmuszają widza do rozważenia moralnych i etycznych implikacji praktyki medycznej. Śledź zróżnicowaną grupę lekarzy, którzy badają filozoficzne idee i koncepcje słynnego niemieckiego myśliciela. Gdy lekarze zagłębiają się w jego pracę, zaczynają kwestionować, w jaki sposób jego nauki wpływają na ich praktykę lekarską i jak radzą sobie z dylematami etycznymi w swojej dziedzinie.

Dr Esteban Rubinstein regularnie spotyka się z innymi lekarzami z włoskiego szpitala, w którym pracuje, aby studiować dzieło Nietzschego

W tych rozmowach poruszane są takie tematy, jak żądza władzy, etyka lekarska, ludzkie cierpienie i natura prawdy. Ta grupa lekarzy dzieli się swoimi doświadczeniami i wyzwaniami, dając widzom wgląd w dylematy, przed którymi stają w dążeniu do zapewnienia wysokiej jakości opieki zdrowotnej.

READ  Czy chcesz usunąć swoje dane z Internetu? 7 kroków, aby oczyścić swoje ślady z Internetu – naucz mnie czegoś o nauce

Choć wydaje się to sprzeczne z doznaniami audiowizualnymi, w tym filmie słowo odgrywa kluczową rolę, gdyż podczas konsultacji bohatera z trójką jego pacjentów, podczas których, oprócz ich historii, można będzie usłyszeć perspektywy rozwinął się na temat medycyny i jej ograniczeń oraz jego filozofii. Te dialogi są ekstrapolowane z różnymi profesjonalistami, którzy będą pytać o ich podejście do medycyny i relacje z pacjentami. Ta ludzka strona, którą próbuje pokazać, pozwoli przefiltrować sceny uczucia, współczucia i humoru, które wychodzą z dramatu, który wiąże się z każdą konsultacją lekarską.

inicjatywa Rubinsteina To podejście do medycyny z nieetycznej perspektywy, aby zakwestionować tradycyjne podejście medyczne i zakwestionować wpływ subiektywizmu lekarza na jego decyzje i zalecenia. Zwraca też uwagę, że ta subiektywna perspektywa nie jest nauczana w tradycyjnym kształceniu medycznym, co oznacza, że ​​chociaż lekarze otrzymują solidne wykształcenie w zakresie wiedzy medycznej i naukowej, to pytanie o to, jak zastosować tę wiedzę osobiście i osobiście, nie zawsze leży w ich kompetencji. tworzenie.

Film rejestruje konsultacje dr Rubinsteina z jego pacjentami

Praktyki te mają na celu zakwestionowanie dominującego tradycyjnego paradygmatu medycznego. Osobista ocena pracownika służby zdrowia nie zawsze jest całkowicie właściwa lub poprawna, pomimo jego wiedzy i opartych na niej zaleceń. Dzieje się tak, ponieważ podmiotowość lekarza wpływa na podejmowane przez niego decyzje i recepty. Nawet jeśli lekarz ma solidne podstawy wiedzy naukowej na poparcie swoich zaleceń, jego osobista perspektywa może wpłynąć na sposób formułowania i dostarczania tych zaleceń.

Dokument obejmuje historie trzech pacjentów, Waleria Grossi że jesteś w trakcie leczenia onkologicznego, Paco Sekut który miał poważny wypadek i szuka odpowiedzi, oraz Giulio GavaniJest palaczem, który odmawia przyjęcia zdrowych nawyków. Intymność i ciepło tego gabinetu umożliwiły dostęp do bardzo głębokich refleksji, wykraczających poza relację lekarz-pacjent. Jeśli chodzi o wybór postaci, reżyser powiedział: „Wszyscy są byłymi pacjentami Estebana, z których niektórzy są w związku od pięciu lub dziesięciu lat, co jest poziomem pewności filmu, który działa bardzo dobrze. ten przepływ między nimi. Na początku chcieliśmy, aby istniały różnorodne postacie”. Tam, gdzie wiek, płeć lub problemy zdrowotne, ale później znaleźliśmy tę równowagę, w której uznaliśmy je za interesujące. Wydawało nam się, że są problemy zdrowotne kwestie, które widz mógłby odnieść do swoich opowieści”.

Colas wyreżyserował Parador Retiro (2009), Los Pibes (2015), Barrefondo (2017) i La visita (2019) (Santiago Saferstein)

Film ten został zaprezentowany po raz pierwszy w najnowszym wydaniu pawiczi Gdzie zdobył nagrodę za najlepszy montaż, którą przyznał Argentyńskie Stowarzyszenie Redaktorów Audiowizualnych (EDA) f Argentyńskie Stowarzyszenie Wydawców Audiowizualnych (SAE), który podkreślił, że montaż filmu „utrzymuje dramatyczne napięcie z równowagą, która oscyluje między humorem a bólem. Jednocześnie buduje identyfikację z postaciami i ich procesami myślowymi. Rezultatem jest film, który emanuje człowieczeństwem i zachęca do kontemplacji ”.

READ  Czy żyjesz z cukrzycą? W ramach tego programu otrzymujesz darmową żywność, dzięki której możesz przejść na zdrową dietę

Jorge Leandro Colasa Odnajduje w dokumencie formę wypowiedzi i opowiedzenia historii w określony sposób, jak to pokazują filmy takie jak m.in Parador Retiro (2009), chłopaki (2015), Wizyta (2019), Vidma, stolica, której nie było (2023) lub w pracy, którą wykonuje w swojej firmie produkcyjnej Kino Salamankaktóra od ponad piętnastu lat stawia na argentyńskich fotografów.

* Lekarze Nietzschego można oglądać w argentyńskich kinach od czwartku, 17 sierpnia.

Czytaj

Santiago Loza: „Moje pierwotne pragnienie pisania”
Prawie 14-godzinny film „La flor” w reżyserii Llinása będzie można zobaczyć częściowo w Centrum Kultury 25 de Mayo.
Lucrecia Martel: „Niewiele firm decyduje o narracji audiowizualnej dla świata i to mnie niepokoi”