2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Każdego dnia Meksyk będzie pogrążony w całkowitej ciemności

Jeśli należysz do osób, które lubią tzw zjawiska astronomiczne A widząc niesamowite widoki, jakie daje nam niebo, ta wiadomość cię podnieci, ponieważ jest ich coraz mniej do oglądania zaćmienie Słońca które pozostawi kompletne ciemność część Meksyk.

NASA poinformowała, że ​​A zaćmienie Słońca Odbędzie się w większości części Ameryki Północnej w dniu 8 kwietnia Ale nie zapisujcie jeszcze daty, bo mówimy o roku 2024.

Według informacji opublikowanych przez tę amerykańską agencję rządową, najlepszymi miejscami w kraju do podziwiania tego zjawiska byłyby: Mazatlan, Durango, Torreon i Monclova, choć w innych regionach również można się nim delektować bez kompletnego kompletu, jak Nayarit i Chihuahua.

On zjawisko astronomiczne Do 2024 Jest rozważane Wielkie amerykańskie zaćmieniejak widać w obu Meksyk Jak w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. W rzeczywistości sąsiedni kraj na północy będzie miał najwięcej miejsc do podziwiania, ponieważ będzie widoczny w około 15 miejscowościach.

Według analizy ekspertów z Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA), ok zaćmienie Będzie to trwało około 4 minut.

Ze swojej strony Narodowy Autonomiczny Uniwersytet Meksyku (UNAM) wskazuje, że Księżyc zakryje Słońce około 10:51 i osiągnie szczyt od 12:07 do 12:11 Mazatlan.

Przeczytaj także: Huasteca potosina: Szlak turkusowych wodospadów i rzek


Zdjęcie: Pexels

Co to jest całkowite zaćmienie Słońca?

A zaćmienie Słońca Występuje, gdy Księżyc znajduje się między Ziemią a Słońcem, co powoduje wyrównanie trzech ciał niebiański W rezultacie światło nie przechodzi przez kilka minut, podczas gdy mały cień pokrywa część powierzchni Ziemi.

Środki ochrony podczas zaćmienia Słońca

kontrolować ekscentryczny Tego kalibru wymaga pewnych procedur, aby uniknąć uszkodzenia oczu.

Ważne jest, aby nosić specjalne okulary, aby widzieć zaćmienie. Nie noś tradycyjnych soczewek, ponieważ możesz spowodować tymczasowe lub trwałe uszkodzenie oczu.

the zatwierdzone soczewki Jest to najlepszy wybór do monitorowania zaćmienie Słońca w bezpieczny sposób. To odpowiada za blokowanie Światło słoneczne naszym oczom, ponieważ jest zgodny z normą ISO 12312-2.

Można je kupić u optyka. Nie zaleca się kupowania ich przez Internet, ponieważ wiele z nich nie spełnia specyfikacji, ale jeśli się na to zdecydujesz, bardzo ważne będzie sprawdzenie wszystkich danych produktu, aby mieć pewność, że certyfikat autentyczności jest prawdziwy i że są w najlepszym stanie.

Jakie inne zjawiska astronomiczne nadchodzą?

Nawet nie czekaj 2024 Aby cieszyć się pokazem na niebie: Należy pamiętać o następujących datach:

14 października 2023 roku będziemy mogli obserwować m.in Zaćmienie Księżycaktóre będą widoczne na Jukatanie, Campeche i Quintana Roo.

22 i 23 kwietnia wystąpią zauważalne deszcze meteorów.

ostatni zjawisko astronomiczne W kwietniu nastąpi zbliżenie Wenus do grupy gwiazd Plejad; Co więcej, w nocy 11 dnia tego miesiąca Merkury będzie widoczny.


Zdjęcie: Pexels

Gdzie nastąpi zaćmienie Słońca w 2023 roku?

obok zaćmienie Słońca stanie się to w 2024najbliższa 14 października odbędzie się a obrączkowe zaćmienie Co ma miejsce, gdy księżyc znajduje się w swoim najdalszym punkcie od Ziemi, a z kolei stoi pomiędzy słońce A nasza planeta blokuje przejście światła, choć nie całkowicie, ale tylko w środku, więc na niebie widać czarne koło otoczone światłem.

the UNAM Wyjaśnij, że jest to najlepsze miejsce do obserwowania następujących zjawisk zaćmienie Słońca Będzie to Półwysep Jukatan. W innych południowych stanach kraju można to podziwiać zjawisko astronomiczneale w mniejszym stopniu, więc tylko część słońca będzie schowana.

Przeczytaj także: Jak często można wjeżdżać do Stanów Zjednoczonych na wizie turystycznej?

Otrzymuj w każdy piątek Hello Weekend, nasz newsletter z najnowszymi wiadomościami z gastronomii, podróży, technologii, samochodów, mody i urody. Zapisz się tutaj: https://www.eluniversal.com.mx/newsletters

READ  Tutaj test wizualny DZISIAJ | Dowiedz się, czy jesteś uczciwą osobą, odpowiadając na to, co widzisz jako pierwsze na obrazku | Test wirusowy | test osobowości | Test psychologiczny | Wirusowe wyzwanie | Facebook | Meksyk