22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

La Jornada – Życie torreadora Jose Alberto Ortegi jest zagrożone w wyniku rany kłutej szyi

La Jornada – Życie torreadora Jose Alberto Ortegi jest zagrożone w wyniku rany kłutej szyi

Tlaxcala, Taxc. Źródła medyczne podają, że meksykański torreador Jose Alberto Ortega był w poniedziałek rozdarty między życiem a śmiercią po tym, jak został dźgnięty nożem w szyję w mieście Tlaxcala (w centrum).

Ortega (26 l.), członek grupy torreadorów, został zaatakowany w ubiegłą sobotę podczas walki byków na karnawale w Tlaxcala, który odbył się w środku batalii prawnej o zakaz festiwalu Brava w Meksyku.

Do wypadku doszło, gdy torreador przygotowywał się do przyjęcia byka na kolanach, w wyniku czego został raniony w szyję.

Ortega był w stanie wstać i pobiec, aby osłonić się za barykadą.

Jak wynika z protokołu lekarskiego z areny, gdzie udzielono mu pierwszej pomocy, torreador doznał złamania czaszki oraz obrażeń oka, szczęki, ucha i szyi.

W raporcie opublikowanym w ubiegłą sobotę napisano: „To niezwykle poważny pacjent. Diagnoza decyduje o życiu i funkcjonowaniu”.

W raporcie dodaje się, że Ortega przeszedł wstępną operację „kontrolującą szkody”, a następnie został przeniesiony do szpitala w sąsiednim stanie Puebla.

Jak podaje specjalistyczny portal „Al Toro Meksyk”, torreador w niedzielę przeszedł ponownie operację, nie znając szczegółów operacji. Agence France-Presse skontaktowała się z centrum medycznym, które odmówiło udzielenia informacji.

Do tej zadziwiającej krwi dochodzi w czasie batalii prawnej w mieście Meksyk, w której organizacje praw zwierząt żądają zakazu walk byków, symbolu walk byków w stolicy, w której znajduje się największa na świecie arena.

Apel ochronny pozwolił na rozwój stołecznej galerii, a wymiar sprawiedliwości wydaje orzeczenia co do istoty.

Z drugiej strony Tlaxcala jest zdecydowanym zwolennikiem Festiwalu Brava, który został uznany za kulturowe i niematerialne dziedzictwo tego stanu, w którym znajduje się czterdzieści rancz bydła.

Stanowy departament turystyki uruchomił nawet promocję, ponieważ walki byków są ważnym źródłem dochodu.

Cztery z 32 stanów Meksyku zakazały organizowania pokazów Fiesta Brava.