2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

LA JORNADA – Tysiące maszerują w Polsce przeciwko prawu antyaborcyjnemu

Warszawa. Tysiące ludzi Wzięła W sobotę ulice Warszawy i Polski demonstrowano przeciwko prawu aborcji na ulicach wielu miast, z powodu śmierci młodej kobiety w ciąży, problemów zdrowotnych.

Isa, 30 lat, zmarła na wstrząs septyczny w szpitalu w Pszczynie na południu Polski. Okoliczności śmierci ujawniono w zeszłym tygodniu. Według jej rodziny i prawnika lekarze odmówili przerwania 22-tygodniowej ciąży, mimo że nie miała wystarczającej ilości płynu owodniowego, by przeżyć w łonie matki. Zaangażowani lekarze zostali zawieszeni i rozpoczął się proces.

Aktywiści zwracają uwagę, że młoda kobieta stała się ofiarą nowego prawa krajowego ograniczającego aborcję. Lekarze w większości katolickim kraju oczekują, że bolesny płód w łonie matki umrze zamiast aborcji, pod groźbą kary ośmiu lat więzienia.

Były przywódca UE i obecny lider opozycji Donald Tusk był obecny na wiecu zorganizowanym pod hasłem „Nic więcej” w odniesieniu do kobiet umierających w wyniku aborcji. Protestujący zebrali się przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego, który w zeszłym roku orzekł, że przerwanie ciąży z powodu wad wrodzonych jest niezgodne z konstytucją. Następnie pomaszerowali do Ministerstwa Zdrowia, gdzie włączyli światła w swoich telefonach ku pamięci zmarłej kobiety.

Prawo zezwala na aborcję tylko wtedy, gdy produktem jest gwałt i życie kobiety jest zagrożone, ale aborcja jest zabroniona w przypadkach, gdy płód ma problemy zdrowotne. W takich przypadkach może być konieczne poczekanie, aż macica matki umrze naturalnie.

READ  Putin odrzuca rosyjską interwencję w kryzys migracyjny między Polską a Białorusią