29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska utrzymuje czujność wojskową na granicy z Białorusią, a Litwa wysyła dodatkowe wojska, ponieważ uchodźcy gromadzą się na tym obszarze

Opublikowany:

8 listopada 2021 13:11 GMT

„Rozpoczęła się największa próba siłowego wytyczenia polskiej granicy” – powiedział rzecznik polskich służb specjalnych.

Polska i Litwa podjęły kroki w celu wzmocnienia swoich granic z Białorusią w obliczu kryzysu granicznego spowodowanego napływem nieudokumentowanych imigrantów z kraju wschodniosłowiańskiego.

Wyróżniono polskie siły bezpieczeństwa regionalnego Dostępne za 6 godzin W obliczu kryzysu na granicy z Białorusią.

Litwa wysłała dodatkowe wojska do granicy polsko-białoruskiej ze względu na dużą koncentrację migrantów w rejonie przełęczy Brusky-Kuznica. 1000 do 5000Według różnych szacunków. Litewskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych proponuje ogłoszenie stanu wyjątkowego w kraju, powiedziała w poniedziałek na konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych Agne Ploidite.

Tego samego dnia rzecznik polskiego tajnego wywiadu Stanislav Zarin napisał na swoim koncie na Twitterze, że duża liczba imigrantów na Białorusi zmierza w kierunku polskiej granicy.

„Wtedy to po prostu przyszło nam do głowy Wielki wysiłek, aby wzmocnić granicę Polska nigdy nie zarejestrowała”, Powiedział Głośnik.

Polski minister spraw wewnętrznych Mariusz Komiński od kilku dni monitoruje sytuację w Kuźnicy.Gotowy na każdą sytuację”.

„Naszym priorytetem jest utrzymanie szczelnej granicy. Zwiększyliśmy liczbę funkcjonariuszy straży granicznej, policji i wojska. Czekam na pełne przygotowanie„, Skontaktowano się Na swoim koncie na Twitterze.

Białoruś ma państwową komisję graniczną Pewni Za kryzys w tym kraju odpowiada przemieszczenie dużej liczby uchodźców w kierunku polskiej granicy.

„Ten Obojętność i nieludzka postawa Podżegali do tego desperackiego aktu polskich władz” – powiedział na swoim kanale Telegram.

28 czerwca Mińsk ogłosił zawieszenie obowiązującego od 1 lipca 2020 roku porozumienia przeglądowego z UE, zmuszającego Białoruś do przyjmowania osób nieposiadających dokumentów, które nielegalnie wjeżdżają do UE z jej granic. Ruch ten ma miejsce w miarę pogarszania się stosunków między Białorusią a Unią Europejską.

READ  Rekrutacja do Zjednoczonych Emiratów Arabskich Almeida wygrywa tournée po Polsce

Polska i inne kraje obwiniały Białoruś o wywołanie dwumiesięcznego kryzysu granicznego” Przestań sprawdzać Dla uchodźców próbujących dostać się do UE z Bliskiego Wschodu i Afryki. Wielu imigrantów zostaje Uwięziony w strefie Polska odmówiła im wjazdu na granicę. Warszawa rozmieściła tysiące żołnierzy wzdłuż granicy, postawiła dodatkowe ogrodzenia i wprowadziła na granicy stan wyjątkowy.

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Sajarowa powiedziała: Skomentowane Sytuacja na granicy może być lekcją dla polskich władz.

„Wtedy to po prostu przyszło nam do głowy [el presidente bielorruso Alexánder] Łukaszenka i Mińsk oskarżani o powodowanie problemów z irackimi imigrantami, pamiętajcie Irak został rozdarty Z Bardzo aktywny udział z Warszawy: Ponad 2000 polskich żołnierzy najeżdża ten suwerenny kraj, aby narzucić demokrację” – napisał rzecznik na swoim kanale Telegram o inwazji na Irak pod przewodnictwem USA w 2003 roku przez międzynarodową koalicję.