25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Królowa Zofia otrzymuje zwolnienie lekarskie i wyjeżdża do Polski

Królowa Zofia otrzymuje zwolnienie lekarskie i wyjeżdża do Polski

Królowa Sofia całkowicie wyzdrowiała po infekcji dróg moczowych po czterech dniach pobytu w szpitalu w klinice w Madrycie. Źródło podaje, że w najbliższy piątek Zarzuela ogłosił swój wyjazd do Krakowa (Polska) w przyszłym tygodniu, aby wziąć udział w Międzynarodowym Forum na temat Choroby Alzheimera. Fundacja Reina Sofia od lat angażuje się w promowanie inicjatyw mających na celu pomoc osobom dotkniętym tą chorobą neurodegeneracyjną. Matka króla otrzymała zwolnienie ze szpitala 13 kwietnia, ale do czasu wypisu kontynuowała leczenie w swoim domu w La Zarzuela.

Królowa Zofia będzie przebywać w polskim mieście przez trzy dni. We wtorek, 23 kwietnia, będzie przewodniczył otwarciu 36. edycji Światowego Kongresu na temat Choroby Alzheimera, organizowanego przez Alzheimer's Disease International (ADI), który zgromadzi przedstawicieli dużej liczby badaczy, lekarzy i stowarzyszeń, którzy będą walczyć przez trzy dni. Przeciw tej chorobie neurodegeneracyjnej z ponad stu krajów.

Królowa Sofia wita się 13 kwietnia opuszczając Ruber International Clinic w Madrycie.

Sergio Péreza / EFE

Właśnie podczas Kongresu dyrektor naukowy CIEN (Centrum Badań nad Chorób Neurologicznych), Pascual Sánchez Juan, zaprezentuje wyniki badania finansowanego przez Fundację Reina Sofia i Instytut Zdrowia Carlosa III Centrum Alzheimera Reina Sofia Foundation, dane zebrane przez ponad 10 lat od wolontariuszy w domach ośrodka, za co serdecznie dziękujemy Fundacji Reina Sofia i Instytutowi Zdrowia Carlosa III za wsparcie i finansowanie.

Badanie zapewnia cenną perspektywę lepszego zrozumienia mechanizmów choroby Alzheimera oraz wczesnego wykrywania i możliwych metod leczenia w kontekście nowych leków, spersonalizowanych podejść klinicznych i badań biochemii krwi. Przeciw chorobie, która dotyka około 800 000 osób w Hiszpanii.

Królowa Sofia weźmie udział w innych sesjach, a 25 stycznia wróci do Madrytu przed zakończeniem forum, którego celem jest podzielenie się najnowszymi osiągnięciami w badaniach, opiece i leczeniu choroby Alzheimera i innych demencji.

READ  USA i UE ostrzegają Polskę przed „zaniepokojeniem” prawem zagrażającym liderowi opozycji | Międzynarodowy

Po powrocie z Polski królowa Zofia planuje przełożyć wizyty w bankach żywności w Huesca i Guadalajarze na 12 i 16 stycznia, które zostały przełożone ze względu na jej stan zdrowia. .