25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Królowa Sofia po wstąpieniu na tron ​​wraca do pracy z wyjazdem do Polski

Królowa Sofia po wstąpieniu na tron ​​wraca do pracy z wyjazdem do Polski


Oficjalny porządek obrad


Po przystąpieniu królowa Sofia wznawia swoje obowiązki instytucjonalne

Matka Filipa VI jedzie za kilka dni do Polski na kongres  • Andrei Mori

    • Zaktualizowano:
The Królowa Zofia wraca do obowiązków służbowych. Dziesięć dni po wypisaniu ze szpitala po przyjęciu z powodu infekcji dróg moczowych matka Filipa VI powraca na obrady Izby Jej Królewskiej Mości, udającej się do Polski. Jak wynika z programu działań dystrybuowanego przez Pałac Zarzuela, królowa Sofia weźmie udział w ceremonii otwarcia 36. edycji w najbliższy wtorek, 23 kwietnia w Krakowie. Międzynarodowa konferencja na temat choroby Alzheimera-ADI, które zgromadzi ekspertów z całego świata w celu wymiany informacji na temat osiągnięć, odkryć i najlepszych praktyk w zakresie polityki badawczej, opiekuńczej i chorobowej. Konferencja odbędzie się w dniach 23-25 ​​kwietnia.

Ważne spotkanie dla królowej Zofii, która lata poświęciła leczeniu i badaniom Choroby neurodegeneracyjne, bo jest to kwestia bliska Twojemu sercu. Matka jej ukochanej kuzynki, greckiej księżniczki Eugenii, Tatiany Radziwill, zmarła w wyniku tej choroby w 1989 roku i od tego czasu królowa Zofia bardzo angażuje się w promowanie badań nad chorobą Alzheimera i innymi chorobami neurodegeneracyjnymi.

Było to pierwsze oficjalne zaręczyny królowej Zofii w ramach funkcji Domu Jej Królewskiej Mości, dzień po pogrzebie królowej Zofii. Fernando Gomez-Acebo, musiał być hospitalizowany w Madrycie w wyniku infekcji dróg moczowych. Matka Filipa VI spędziła łącznie cztery dni w ośrodku medycznym, gdzie odwiedzali ją król, królowa Letizia, infantka Elena i jej siostra księżna Irena. Casa Real od pierwszej chwili potwierdził diagnozę i zapewnił, że jego ewolucja jest szybka i pomyślna.

Królowa Zofia, Królowa Zdrowia Zofia,
Rani Sofia, przy wyjściu z Ruber Clinic. (Zdjęcie: Gtres)

Oprócz tego wydarzenia znajdującego się w porządku obrad Domu Królewskiego królowa Zofia Houska oczekuje na wizytę w banku żywności, która została przełożona ze względu na jej hospitalizację. Kiedy odbędzie się wizyta, nie zostało jeszcze potwierdzone.

Inne wydarzenia tygodnia

Z wyjątkiem powrotu do działania Królowa Zofiaporządek obrad rodziny królewskiej naznaczony jest kilkoma ważnymi obowiązkami w nadchodzących dniach. W ten sam wtorek, 23 kwietnia, król Felipe i królowa Letizia będą przewodniczyć wręczeniu Nagrody Cervantesa Luisowi Mateo Díazowi w auli Uniwersytetu Alcalá de Henares. Dzień później, po audiencji między Don Felipe i Carmen Calvo, w Pałacu Królewskim odbędzie się tradycyjny lunch dla przedstawicieli świata literatury.

Felipe Letizia, Szpital Reina Sofía, Zakażenie Reina Sofía
Królowa Sofia na pogrzebie Fernando Gomeza-Acebo. (Zdjęcie: Gtres)

W czwartek król Felipe udaje się do Santander na nowy etap Wycieczka księżniczek talentów po Fundacji Girona Jako przedstawiciel Księżniczka Eleonora. Podczas tego wydarzenia zostanie ogłoszony zdobywca nagrody w kategorii badawczej. W piątek Ich Królewskie Mości zakończą swoje oficjalne obowiązki, uczestnicząc w ceremonii upamiętniającej udział hiszpańskiej drużyny. Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie i Albertville 92.
Casa Real to najnowszy produktOstatnie wiadomości


READ  Śmierć kobiety w ciąży na nowo otwiera debatę na temat aborcji w Polsce