20 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Komisja Europejska w przyszłym tygodniu uwolni z Polski 137 miliardów euro zamrożonych środków

Komisja Europejska w przyszłym tygodniu uwolni z Polski 137 miliardów euro zamrożonych środków

Van der Leyen przekazał z Warszawy oświadczenie, w którym pochwalił wysiłki rządu Tuska na rzecz przywrócenia „rządów prawa i demokracji”.

Komisja Europejska zniesie zakaz do przyszłego tygodnia 137 000 milionów euro W przyznanych środkach socjalnych PolskaAle byli Mrożony Za naruszenie praworządności Rząd Partii Prawo i SprawiedliwośćPokonany w ostatnich wyborach.

Poinformowała o tym przewodnicząca Komisji Ursula van der Leyen podczas spotkania z premierem w Warszawie w najbliższy piątek. Donalda Tuskai premier Belgii Alexandre de Croux. Polska Bardzo potrzebuje tych pieniędzy a jedną z pierwszych decyzji Tuska był wyjazd do Brukseli, aby przed złożeniem ślubowania udać się do Brukseli, aby zapoznać się z wymogami. Słuchał, notował i wykonywał to, o co go proszono.

W najbliższy wtorek jego minister sprawiedliwości Adam Bodnar wziął udział w Radzie do Spraw Ogólnych UE i przedstawił swoich kolegów. Kompleksowy zestaw reform legislacyjnych Spełnienie kamieni milowych wymaganych przez przepisy i regulacje społeczne dotyczące funduszy nowej generacji. I będzie to miało natychmiastowe konsekwencje.

„Drogi Donaldzie, inspirują nas Twoje wysiłki i wysiłki Polaków na rzecz przywrócenia praworządności w sercu społeczeństwa, tak aby obywatele i przedsiębiorcy ufali instytucjom. Razem będziemy chronić praworządność w całej Europie. Państwo gdzie ludzie czują się bezpiecznie. Z radością przyjmuję plan działania W tym tygodniu przedstawiliście i zadeklarowaliście potężny zamiar. Po tych działaniach zapoczątkowano reformy, ustawy o sądownictwie, mam dobre wieści. W przyszłym tygodniu Kolegium Komisarzy podejmie dwie decyzje w sprawie zamrożonych środków i na rzecz Polski, Spójności i Następnego Pokolenia zostanie uwolnionych 137 miliardów” – zapowiedział Van der Leyen.

Sytuacja w kraju jest bardzo delikatna. Obywatele głosowali za zmianami 15 października, ale Gospodarka cierpi I Rolnicy i pracownicy transportu są na wojennej ścieżce. Podzielają skargi reszty europejskiego sektora, ale ich przypadek jest wyjątkowy. Jest bardzo skupiony na konkretnym przypadku Ukraina. Polska była Kraj bardzo oddany swoim sąsiadom od początku wojny, ale duży napływ ukraińskiego zboża, jednego ze światowych magazynów, spowodował spadek cen i duże straty w Polsce. Dlatego poparcie dla rosyjskiej inwazji zaczęło słabnąć, a teraz faktycznie trwają protesty w sprawie zamknięcia granic, aby uniemożliwić wyjazd większej liczby ciężarówek.

READ  Urban Curiosity: Jakie jest wyjątkowe miasto z tylko jedną ulicą na 6000 mieszkańców?

Polska podjęła działania jednostronne w ubiegłym roku. Komisja wynegocjowała i złagodziła niektóre zasady, ale to nie wystarczyło. Dlatego van der Leyen, postulujący zmianę polityki rolnej przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, zapowiedział, że Polska może od razu skorzystać nawet z 1,4 mld euro. Umieść je wśród ogrodów i producentów najbardziej dotkniętych. „Putin robi wszystko, co w jego mocy, aby zatruć europejską debatę w całej Europie, w granicach państw i między krajami sąsiednimi. Musimy zdusić to w zarodku” – głosi niemiecki pakiet nadzwyczajny.

Sygnał „dobrze zrozumiany przez Europę”

„To dla nas ważny dzień i podjęliśmy ogromny wysiłek. Obywatele Wybrali demokrację 15 październikaBohaterowie Historii Polski. To ogłoszenie otwiera nowy rozdział. Dla Polski oznacza to mnóstwo pieniędzy. Wykorzystamy go, aby stawić czoła krytycznym wyzwaniom, przed którymi stoimy. Prezydent mówił o przyspieszonej dystrybucji 1,4 miliarda do wykorzystania dla MŚP wytwarzających podstawowe produkty spożywcze, które zapewnią bezpieczeństwo i stabilność naszym rolnikom, którzy nie są przeciwni Ukrainie. Mocno w to wierzę Przywracamy to, co było normalne. To ważny sygnał, który będzie dobrze zrozumiany w całej Europie” – cieszył się Tusk.

Szkoła podaje tę kwotę, która wynosi 137 miliardów milionów Nie oznacza to zdobycia pieniędzy. Natychmiast. Wyróżnia się fundusze konsolidacyjne i fundusze nowej generacji. Część z nich przekazywana jest na realizację konkretnych programów, ale zostaje zwrócona dopiero wtedy, gdy kraj przedstawi wiarygodny plan i zatwierdzi reformy i inwestycje etapami. Jest to kwota maksymalna, ale W najbliższej perspektywie Warszawa będzie dysponowała jedynie niewielką powierzchnią. Reszta nadal ratyfikuje prawa i realizuje swoje obietnice.