27 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Katastrofa ekologiczna w Polsce: w rzece pojawia się 200 kg martwych ryb, rząd otwiera gabinet kryzysowy

Katastrofa ekologiczna w Polsce: w rzece pojawia się 200 kg martwych ryb, rząd otwiera gabinet kryzysowy

Martwa ryba w rzece Odrze we wsi Widzowa, 18 sierpnia 2022 r. REUTERS/Kuba Stężycki/Plik

The polskie władze Znaleźli martwa ryba w strumieniu Pozostałe sześć pochodzi z tego Republika Che i A rozpoczęły się Gabinet Kryzysowy Aby ocenić powagę sytuacji.

Prezes Samorządu Województwa Śląskiego (Południe), Jarosław Wyzorek„Od wczoraj od 11 rano, niektórzy W rzece zginęło 200 kg rybDlatego sieci są zastawiane, a łodzie patrolują okolicę.

Po wyjaśnieniu, że „strona czeska została poinformowana”, Vikšorek poinformował o utworzeniu gabinetu kryzysowego. Katowicestolicy regionu, a polski minister środowiska, Anny MoskwyJest „w stałym kontakcie” z około 100 technikami i wolontariuszami pracującymi na rzece.

W wiadomości opublikowanej wczoraj wieczorem w mediach społecznościowych minister Anna Moskwa powiedziała: „Dochodzenie rozpocznie się wkrótce. Analiza ichtiopatologiczna parametrów chemicznych wody i martwych ryb”.

Uważa się, że zanieczyszczenie wody było przyczyną masowego śnięcia ryb we wsi Widuchów w Polsce w dniu 17 sierpnia 2022 r. REUTERS/Kuba Stężycki/Plik

Jak wynika z pierwszego raportu polskich techników, zmierzony dziś poziom wody „nie odbiega od norm mierzonych w ostatnich tygodniach”, ale czekają na porównanie informacji z czeskimi władzami.

W lipcu ubiegłego roku A Katastrofa ekologiczna Nad Odrą, po śmierci 250 ton ryb Zostało to przypisane połączeniu czynników, takich jak wysokie temperatury i wysokie zasolenie wody, w związku z rozprzestrzenianiem się tak zwanych „złotych alg”.

W 300-stronicowym raporcie przygotowanym przez Polską Agencję Ochrony Środowiska po zdarzeniu stwierdzono, że stan biologiczny drugiej co do długości rzeki w Polsce. „Daleko od ideału”Został on skierowany do „Wdrożenia systemu monitorowania jakości wody” i „Zaprzestania dopuszczania zrzutów przemysłowych do rzeki, gdy poziom przepływu jest niski”.

Raport Polskiej Agencji Wodnej z 2022 roku ujawnił obecność ponad 17 000 punktów ściekowych w polskich rzekach bez zezwolenia lub w nieprawidłowych warunkach.

READ  Viaplay rusza w Polsce

(z informacjami z EFE)

Kontynuuj czytanie:

W Afryce Południowej odkryto najstarsze lodowce świata
Fale upałów lub zimna, wraz z zanieczyszczeniem powietrza, podwajają ryzyko śmierci z powodu zawału serca
Floryda odnotowała rekordowe temperatury w swoich wodach i rafach koralowych: najcieplejszym oceanie na świecie