22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kara SAT: będzie płatna, jeśli nie reklamujesz sprzedaży samochodu

Kara SAT: będzie płatna, jeśli nie reklamujesz sprzedaży samochodu

Dla tych, którzy planują sprzedać swój samochód komuś innemu, zwróć uwagę, ponieważ ta informacja jest dla Ciebie interesująca.

w Meksyk Zakłada się, że działalność ta, która mówi o wprowadzaniu nowych lub używanych jednostek, podlega regulacji przez: Administracja podatkowa usług (Usiadł)Dlatego w przypadku sprzedawców konieczne jest powiadomienie organizacji, w przeciwnym razie mogą być uprawnieni do: mandatlub dodatkowe opłaty lub audyty, które mogą wpłynąć na Twoją historię kredytową.

Jaka jest kara za niepowiadomienie SAT o kupnie lub sprzedaży samochodu?

W przypadku niepoinformowania tej instytucji o tych transakcjach, grzywny Wynoszą one od 400 tys do 17 tys 370 pesoswedług niego Prawo finansowe Federacji.

Nawet jeśli sprzedaż odbywa się między osobami fizycznymi, musi być zgłoszona w rocznym zeznaniu, nawet jeśli nie jest zarejestrowana w Federalna rejestracja podatnika (RFC), a jeśli tak jest, musisz się zarejestrować.

Jeśli przelew jest na firmę, nie ma opłat podatkowych, o ile transakcja Nie przekraczać 175 000 pesosczyli maksymalna kwota podlegająca odliczeniu.

Rekomendacją unikania kar i dodatkowych wydatków jest konkretna sprzedaż z osobą prawną.

Co powinien zrobić kupujący?

W przypadku kupującego będzie musiał odliczyć zakup pojazdu tylko za jego potwierdzeniem. Jeśli mieści się w ramach systemu opłat, działalności gospodarczej lub rejestracji podatkowej, maksymalna wyniesie Maksymalnie 175 000 pesos.

Dotyczy to tylko negocjacji z firmą, ponieważ przy zakupie z osobą fizyczną nie otrzymuje się faktury.

według Prawo dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzyJaką umowę zawarłeś? Ponad 250 tysięcy pesos Będzie podlegał przeglądowi przez SAT.

Nowe stawki podatku od samochodów (ISAN)

  • Samochody o wartości poniżej 313 163 pesos są zwolnione z tego podatku
  • Od 313 tys. 163 pesos lub 375 tys. 795 pesos tysiąc i 263 pesos
  • Samochody w cenie od 439.438 pesos muszą uiścić opłatę SAT 1.294 pesos.
READ  Co by się stało, gdyby Panxico obniżyło stopy procentowe przed Fed? Obsługiwane przez Investing.com