„Rozkaz zniszczenia został wysłany do H3, ponieważ nie było możliwości zrealizowania misji” – podała japońska agencja kosmiczna w oświadczeniu.
agencja kosmiczna Japonia (JAXA) celowo zniszczyła pierwszą rakietę kosmiczną H3 wkrótce po jej wystrzeleniu W ten wtorek, po awarii drugiego stopnia zapłonu. „Nakaz zniszczenia został wysłany do H3 około godziny 10:52 (czasu japońskiego), ponieważ nie ma możliwości wykonania zadania” – podała JAXA w oświadczeniu.
H3 wystartował 7 marca o godzinie 01:37 UTC z Centrum Kosmicznego Tanegashima z satelitą DAICHI-3 Advanced Earth Observing Satellite (ALOS-3), który jest przeznaczony do monitorowania klęsk żywiołowych.
Nowy H3 to dwustopniowa rakieta o wysokości 63 metrów i masie 574 ton. Może przenosić do 6,5 tony na geostacjonarną orbitę transportową.
Rakieta, pierwsza odnowiona wśród japońskich rakiet nośnych od 20 lat, jest postrzegana jako klucz do udziału Japonii w nowej generacji rozwoju przestrzeni kosmicznej, w tym w kierowanym przez USA programie eksploracji Księżyca. Oczekuje się, że zapewni Japonii przyczółek w coraz bardziej konkurencyjnym biznesie wystrzeliwania satelitów, donosi gazeta. Mainichi.
on tam był Próba wystrzelenia 17 lutegoktóry utknął na chwilę przed startem z powodu awarii silników pomocniczych pierwszego stopnia.
Start rakiety początkowo planowano na koniec marca 2021 r., ale data ta została zmieniona Spóźnił się prawie dwa lata z powodu problemów Z nowo opracowanym silnikiem pierwszego stopnia LE-9 i wymianą części po Wystrzelenie rakiety Epsilon 6 nie powiodło się w październiku.
Awaria tej mniejszej rakiety oznaczała, że w zeszłym roku po raz pierwszy od 18 lat w Japonii nie odbył się ani jeden udany start rakiety.
standardowo
„Irytująco skromny muzykoholik. Rozwiązujący problemy. Czytelnik. Hardcore pisarz. Ewangelista alkoholu”.
More Stories
Ruch obywatelski promuje zdrowie psychiczne
Pokaż swoją inteligencję, wypełniając kwadraty brakującymi liczbami w tym wirusowym wyzwaniu | Meksyk
Nauka odkrywa sztuczki zapobiegające i zmniejszające ryzyko choroby Alzheimera – Enseñame de Ciencia