3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Japonia niszczy swój nowy pocisk H3 wkrótce po starcie

Japonia niszczy swój nowy pocisk H3 wkrótce po starcie

„Rozkaz zniszczenia został wysłany do H3, ponieważ nie było możliwości zrealizowania misji” – podała japońska agencja kosmiczna w oświadczeniu.

agencja kosmiczna Japonia (JAXA) celowo zniszczyła pierwszą rakietę kosmiczną H3 wkrótce po jej wystrzeleniu W ten wtorek, po awarii drugiego stopnia zapłonu. „Nakaz zniszczenia został wysłany do H3 około godziny 10:52 (czasu japońskiego), ponieważ nie ma możliwości wykonania zadania” – podała JAXA w oświadczeniu.

H3 wystartował 7 marca o godzinie 01:37 UTC z Centrum Kosmicznego Tanegashima z satelitą DAICHI-3 Advanced Earth Observing Satellite (ALOS-3), który jest przeznaczony do monitorowania klęsk żywiołowych.

Nowy H3 to dwustopniowa rakieta o wysokości 63 metrów i masie 574 ton. Może przenosić do 6,5 tony na geostacjonarną orbitę transportową.

Rakieta, pierwsza odnowiona wśród japońskich rakiet nośnych od 20 lat, jest postrzegana jako klucz do udziału Japonii w nowej generacji rozwoju przestrzeni kosmicznej, w tym w kierowanym przez USA programie eksploracji Księżyca. Oczekuje się, że zapewni Japonii przyczółek w coraz bardziej konkurencyjnym biznesie wystrzeliwania satelitów, donosi gazeta. Mainichi.

on tam był Próba wystrzelenia 17 lutegoktóry utknął na chwilę przed startem z powodu awarii silników pomocniczych pierwszego stopnia.

Start rakiety początkowo planowano na koniec marca 2021 r., ale data ta została zmieniona Spóźnił się prawie dwa lata z powodu problemów Z nowo opracowanym silnikiem pierwszego stopnia LE-9 i wymianą części po Wystrzelenie rakiety Epsilon 6 nie powiodło się w październiku.

Awaria tej mniejszej rakiety oznaczała, że ​​w zeszłym roku po raz pierwszy od 18 lat w Japonii nie odbył się ani jeden udany start rakiety.

standardowo

Projekt zaufania

wiedzieć więcej

READ  Uczelnia zdrowia wśród najlepszych praktyk w zakresie dobrostanu emocjonalnego