24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jaka jest idealna aromatyczna roślina wzmacniająca zdrowie mózgu według Uniwersytetu Harvarda?

Jaka jest idealna aromatyczna roślina wzmacniająca zdrowie mózgu według Uniwersytetu Harvarda?

Zdrowie mózgu jest głównym problemem ludzkości, a nauka ciężko pracuje, aby określić przyczyny i konsekwencje. W tym aspekcie stopniowo wyłaniają się zasady dotyczące alternatyw dla dbania o ogólny stan zdrowia organizmu i w ten sposób przyczyniania się do zdrowia naszego organizmu. mózg.

Aromaty i zdrowie. źródło: Pixabay

Niedawno psychiatra żywienia Uma Naidu z Uniwersytetu Harvarda opublikowała szczegóły badania skupiającego się na zdrowiu psychicznym i korzyściach, jakie może zapewnić dobrze znane aromatyczne zioło. o nim rozmarynJest to roślina znana ze swoich właściwości antyoksydacyjnych wpływających na mózg.

Czytaj więcej: Jak zrobić domowy tonik z rozmarynem, aby zakryć siwe włosy

Według badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Harvarda zauważono, że stosowanie tego zioła i jego ekstraktów może złagodzić ból, działać stymulująco na układ nerwowy oraz zmniejszać objawy stresu, depresji i lęku. Ponadto prowadzone są badania nad tą umiejętnością rozmaryn Aby zapobiec starzeniu się mózgu i chorobie Alzheimera.

Aromaty i zdrowie.  źródło: Pixabay

Aromaty i zdrowie. źródło: Pixabay

W tym kontekście specjaliści wskazują na konieczność przyjmowania 500 mg olejku rozmaryn Dwa razy dziennie przez miesiąc może znacznie zmniejszyć poziom lęku. Korzystnie wpływa także na pamięć i, jak wynika z analiz przeprowadzonych na studentach, poprawia jakość snu.

Czytaj więcej: Odkryj idealną żywność do walki ze „złym” cholesterolem.

To aromatyczne zioło stosowane jest w aromaterapii i sesjach masażu, ponieważ zapewnia korzyści relaksujące i funkcje poznawcze. Ponadto rozmaryn może zwiększyć naszą wydajność intelektualną i poprawić funkcje umysłowe, dlatego jest zalecany zdrowie Psychiczny i mózgowy. W innym obszarze zastosowań wielu ekspertów zgadza się, że pomaga zmniejszyć stan zapalny mięśni, oczyścić organizm i złagodzić niedrożność dróg oddechowych.

Według ekspertów ds. żywienia dowiedz się, jakie produkty są idealne na śniadanie

READ  Wpływowa Farah Al-Qadi zmarła po zawale serca na jachcie