24 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Kevin McCarthy, usunięty ze stanowiska spikera Izby Reprezentantów – DW – 03.10.2023

Kevin McCarthy, usunięty ze stanowiska spikera Izby Reprezentantów – DW – 03.10.2023

Republikanin Kevin McCarthy został we wtorek (10.03.2023) usunięty ze stanowiska przewodniczącego Izby Reprezentantów Zjednoczone państwo Po złożeniu przeciwko niemu wniosku przez członka jego partii w odpowiedzi na ustępstwa, jakie poczynił na rzecz Demokratów.

rozwiązanie, Złożony w poniedziałek przez ultrakonserwatystów Matta Gaetza, został on zatwierdzony większością głosów 216 do 210, co przeszło do historii, ponieważ był to pierwszy przypadek impeachmentu spikera Izby Reprezentantów.

McCarthy’ego zastąpi tymczasowo inny republikanin Patrick McHenry, przedstawiciel 10. dystryktu Karoliny Północnej.

Gates, który od początku sprzeciwiał się nominacji McCarthy’ego na szefa partii, kilka miesięcy temu groził zainicjowaniem procesu usunięcia go ze stanowiska.

Przy tej okazji decyzja została przyspieszona po McCarthym Będzie to zależeć od głosów Demokratów Wdrożenie ustawy przedłużającej finansowanie administracji o 45 dni w najważniejszych kwestiach i W ten sposób unikniemy zawieszenia działalności rządu.

Chociaż McCarthy był przekonany, że ma wystarczające poparcie, aby utrzymać się przy władzy, jego szczęście zaczęło się pogarszać, gdy przywódca mniejszości demokratycznej Hakeem Jeffries polecił członkom swojego klubu, aby głosowali za jego usunięciem.

Od wyborów śródokresowych w listopadzie ubiegłego roku konserwatyści mają w tej izbie 221 mandatów, a Demokraci 212. Złożenie wniosku o wotum nieufności wymaga jedynie, aby legislator, niezależnie od tego, czy jest to Demokrata, czy Republikanin, go poparł, oraz aby głosowanie osiągnęło zwykłą większość. . .

Tylko dwóch innych spikerów Izby Reprezentantów w ubiegłym stuleciu złożyło przeciwko nim wniosek, obaj bezskutecznie: także przeciwko Republikanom, Josephowi Cannonowi w 1910 r. i Johnowi Boehnerowi w 2015 r.

Joe (AFP, RTR, EFI, AP)

READ  Istnieje ogromna przepaść, która dzieli ten kontynent na dwie części i może utworzyć nowy ocean – naucz mnie czegoś o nauce