27 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak dokonać bezpłatnej aktualizacji, jak sprawdzić, czy mój komputer jest kompatybilny i jakie są wymagania

Windows 11 jest już dostępny w Meksyku. ten Nowa wersja systemu operacyjnego Microsoft Przyszedł z odnowionym wyglądem, jaśniejszym interfejsem, jasnymi i ciemnymi motywami oraz nowym menu Start, a także wieloma innymi nowościami. Teraz pytanie za milion dolarów brzmi: Jak uaktualnić system Windows 10 do Windows 11 i co mam zrobić?

Cóż, w tym poście odpowiemy na główne pytania, zanim zrobimy duży skok w Windows 11.

Jakie są wymagania dotyczące aktualizacji do systemu Windows 11?

Windows 11 to bezpłatna aktualizacja, ale tylko dla kompatybilnych urządzeń, które są również kompatybilne z Minimalne wymagania podstawowe:

 • Procesor z oficjalnym wsparciem: 64-bitowy, co najmniej dwa rdzenie i szybkość co najmniej 1 GHz.
 • RAM: 4 GB lub więcej.
 • Pamięć: 64 GB lub więcej.
 • Oprogramowanie układowe: UEFI.
 • Grafika: procesor graficzny zgodny z DirectX 12.
 • Ekran: ponad 9 cali i rozdzielczość nie mniejsza niż 720 pikseli.
 • Aktywne konto Microsoft.
 • TPM 2.0 .Chip.

Warto zwrócić uwagę na dwa ważne aspekty. Po pierwsze, ostatnio Microsoft zaktualizował minimalne wymagania Z główną zmianą w Dodano procesory Intel Core, Core X i Xeon W siódmej generacji do listy kompatybilności. Z drugiej strony układ TPM 2.0, który był wcześniej niezbędny teraz, to nie tylko “Zalecana” W przypadku zapytań dotyczących bezpieczeństwa.

Co to jest TPM 2.0, jak sprawdzić, czy go posiadasz i jak go aktywować

To właśnie w tym aspekcie chipu TPM 2.0 niektóre komputery go zawierają, chociaż często można go znaleźć w laptopach i komputerach komercyjnych, ponieważ jest to bezpieczny procesor szyfrowania, który zapisuje wszystkie hasła użytkowników, a nawet dane biometryczne.

Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy nasze urządzenia mają układ TPM 2.0, jest następujące:

 • Przejdź do szuflady wyszukiwania systemu Windows i wpisz tpm.msc. Zostanie wyświetlony jeden wynik o tej samej nazwie i ikona slajdu z kluczem. naciskamy.
Jak zaktualizować system Windows 11 Co to jest Chip Tpm 2 0

 • Następnie zostanie wyświetlone okno Menedżera TPM. Znajdują się tam informacje o chipie i jego statusie.

 • W tej samej sekcji możemy sprawdzić, czy mamy kompatybilny układ TPM. Jeśli legenda brzmi „Nie można znaleźć zgodnego modułu TPM”, to nie powiedzieliśmy o mikrokontrolerze. Jeśli wręcz przeciwnie, widzimy „Status: TPM gotowy do użycia”, to układ jest kompatybilny

Jak zaktualizować system Windows 11 Chip Tpm 2 0

Jeśli nie masz chipa, nadal istnieją alternatywy. Pierwszym i najważniejszym jest sprawdzenie BIOS-u, czy moduł TPM jest włączony. W zależności od systemu BIOS będzie to droga, której należy szukać, ale gry komputerowe wyjaśniać Które zwykle chowają się na drodze DostosowaćW sekcji bezpieczeństwa.

READ  Na jakie urządzenia i telefony to wpłynie? - Wiadomości Televisa

Wreszcie, jeśli nasz komputer nie ma chipa, niektórzy producenci zostawiają miejsce na płytce, abyś mógł go kupić i dodać osobno. Jednak po ostatnich zmianach Chip TPM 2.0 nie jest już wymagany do uaktualnienia do systemu Windows 11, chociaż zaleca się wzmocnienie bezpieczeństwa nowego systemu operacyjnego.

Jak sprawdzić, czy mój komputer można zaktualizować do systemu Windows 11?

Najprostszym sposobem sprawdzenia, czy nasz komputer spełnia wszystkie wymagania, z wyjątkiem układu TPM 2.0, do aktualizacji do systemu Windows 11 jest Oficjalne narzędzie PC Health Check (Kontrola stanu komputera po hiszpańsku). Po pobraniu i zainstalowaniu wystarczy nacisnąć przycisk „Sprawdź teraz”.

Jak uaktualnić do systemu Windows 11 za darmo w Meksyku?

Jeśli nasz komputer spełni wymagania, na ekranie wyraźnie zobaczymy komunikat. Jeśli sytuacja będzie odwrotna, narzędzie wyświetli przyczyny niezgodności z systemem Windows 11 i poda więcej informacji o przyczynie.

Ponadto PC Health Check pokaże pełną prezentację specyfikacji urządzenia i zaoferuje sprawdzenie opcji w celu zbadania możliwości i uzyskania oficjalnej aktualizacji.

Jak zaktualizować narzędzie do sprawdzania stanu komputera w systemie Windows 11?

Co zrobić przed uaktualnieniem do systemu Windows 11

Jak zawsze przed wprowadzeniem jakichkolwiek większych zmian w urządzeniu, najlepszą rzeczą do zrobienia przed uaktualnieniem do systemu Windows 11 jest Utwórz kopię zapasową najważniejszych plików. Niezależnie od tego, czy jest to fizyczne, na dysku twardym czy w pamięci USB, ważne jest, aby wykonać kopię zapasową wszystkich ważnych informacji na komputerze, które moglibyśmy stracić, jeśli je stracimy. Inną opcją jest również użycie chmury jako sposobu na wykonanie kopii zapasowej najważniejszych informacji na komputerze.

Co zrobić przed aktualizacją systemu Windows 11 Kopia zapasowa informacji Kopia zapasowa informacji

W związku z tym poza określonymi plikami zaleca się również utworzenie pliku Kopia zapasowa systemu Windows 10 Jeśli więc uaktualnienie do systemu Windows 11 się nie powiedzie, możesz wrócić do systemu Windows 10 bez utraty informacji.

READ  WhatsApp: znaczenie emotikonów burrito i taco oraz kiedy są używane | Meksyk | Znaczenie | uczucia | Aplikacje | Smartfon | nd | nnni | ZABAWA SPORTOWA

Wreszcie, chociaż od pewnego czasu Windows jest odpowiedzialny za wykonanie automatycznej instalacji wszystkich plików kierowcy Z komputera nie zaszkodzi mieć go pod ręką, na wszelki wypadek.

Jak uaktualnić do systemu Windows 11 za darmo?

Windows 11 Office Nowy Renovado Word Excel PowerPoint

Po sprawdzeniu wszystkich tych poprzednich aspektów dostępna jest tylko aktualizacja dla systemu Windows 11. Jeśli nasz komputer jest kompatybilny, aktualizacja zostanie przez niego dostarczona Aktualizacja systemu WindowsJuż wkrótce oficjalne narzędzie Microsoftu Ustawienia > Aktualizacje i zabezpieczenia.

Warto o tym wspomnieć Aktualizacja do Windows 11 nie dotrze do wszystkich użytkowników jednocześnieZamiast tego wdrażanie będzie stopniowe, najpierw na nowszych komputerach, a później na starsze, kompatybilne urządzenia.

Jak zaktualizować oficjalny system Windows 11 za darmo?

Jednak dla tych użytkowników, którzy nie chcą czekać, aż otrzymają aktualizację do Aktualizacja systemu Windows, mogą uciekać się do Oficjalny kanał Windows 11 Aby pobrać kreatora instalacji systemu Windows 11 i rozpocząć oficjalną ręczną aktualizację. Tutaj możesz utworzyć nośnik, aby wykonać czystą instalację systemu Windows 11, a nawet pobrać plik ISO dla Instalowanie systemu Windows 11 na starych komputerach.

Ta najnowsza metoda aktualizacji do systemu Windows 11 została potwierdzona przez Microsoft, aczkolwiek z ostrzeżeniami dotyczącymi bezpieczeństwa, dla komputerów, które nie spełniają w pełni wymagań. Wystarczy:

 • 64-bitowy procesor 1 GHz z co najmniej dwoma rdzeniami, niezależnie od generacji procesora
 • 4 GB pamięci RAM
 • 64 GB miejsca na dane

W innym poście wyjaśniliśmy szczegółowo kroki instalacji systemu Windows 11 za pomocą pliku ISO.

Dostępne są bezpłatne wymagania systemu Windows 11 dotyczące aktualizacji dla Meksyku. Jak sprawdzić, czy komputer jest kompatybilny?