18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Jak dieta wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne?

Jak dieta wpływa na nasze zdrowie fizyczne i psychiczne?

LubG Właściwe odżywianie mózgu Utrzymuje strukturalną i funkcjonalną integralność komórek nerwowych. Nie powinniśmy zapominać, że ludzki mózg pochłania nawet 27% tempo przemiany materii ciała, więc dobra dieta jest kluczem do utrzymania formy.

Znaleziono wiele badań Związek między dietami bogatymi w rafinowane cukry i przetworzonej żywności z funkcjami mózgu, która sprzyja stanom zapalnym, stresowi oksydacyjnemu i zaostrzeniu objawów chorób psychicznych (jak depresja), podczas gdy dieta bogata w witaminy, minerały i przeciwutleniacze odżywia mózg i chroni go przed stresem oksydacyjnym, dzięki czemu utrzymuje zdrowy układ pokarmowy.

Są to pokarmy, które poprawiają zdrowie psychiczne kobiety

przeciwutleniacze

the przeciwutleniacze Korzystny dla zdrowia psychicznego kobiet, jak udowodniono zaburzenia związane z walką Ze stresem, depresją i lękiem. Najlepszymi źródłami przeciwutleniaczy są: Owoce, takie jak brzoskwinie, jagody i jeżyny. Warzywa takie jak szpinak, jarmuż, brukselka, brokuły, buraki i czerwona papryka.

zdrowe tłuszcze

Zdrowe tłuszcze są dobre, ponieważ są Zmniejsza stany zapalne i ma udowodnione działanie Poprawia nastrój i pomaga w leczeniu depresji. Wśród pokarmów bogatych w ten rodzaj tłuszczu znajdują się ryby takie jak łosoś, pstrąg, makrela, anchois i sardynki. Oleje roślinne, takie jak oliwa z oliwek i olej sezamowy. Lub nasiona takie jak chia i len.

błonnik

Błonnik pomaga ustabilizować poziom cukru we krwi i poprawić kontrolę nastroju. Pokarmy bogate w błonnik to: pełnoziarnisty makaron, kasza pęczak, owies, ciemne owoce i warzywa czy fasola.

Surowe owoce i warzywa

the 10 owoców i warzyw Najważniejsze czynniki związane z poprawą zdrowia psychicznego to marchew, banany, jabłka, ciemnozielone warzywa liściaste, takie jak szpinak, grejpfrut i sałata, owoce cytrusowe, świeże jagody, ogórki i kiwi.

READ  ➤ Wybierz słońce, które najbardziej Ci się podoba w quizie wizualnym i poznaj swój typ osobowości | Wirusowe wyzwanie | Test psychologiczny | kierunki | wirusowe | kierunek | Meksyk