2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Świat będzie żył 100 dni pod wodą w bezprecedensowym doświadczeniu – Enseñame de Ciencia

W świecie nauki często spotykamy historie, w których naukowcy robią rzeczy, których nikt inny nie chciałby robić, nawet narażając własne zdrowie.

To, co wielu wydaje się szalone, dla społeczności naukowej jest wyczynem i często nie ma sposobu na przetestowanie eksperymentów, jeśli nie jest się z tymi samymi badaczami.

Biorąc pod uwagę, że tak jest w przypadku Joe Dettori, byłego nurka Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych i specjalisty w dziedzinie inżynierii biomedycznej, który będzie żył 100 dni pod wodą, dlaczego? Powiemy Ci poniżej.

Od 1 marca tego roku naukowiec przebywa w maleńkim pokoju o powierzchni 55 metrów kwadratowych, głębokim na nie więcej niż dziewięć metrów i nie mniej niż dziewięć metrów, w Florida Keys.

Dettori szuka odpowiedzi na temat wpływu wysokiego stresu na organizm człowieka, temat Stań z jego śledztwa.

Co to jest wysokie ciśnienie?

Wysokie ciśnienie to wystawienie organizmu człowieka na działanie ciśnienia atmosferycznego wyższego niż ciśnienie panujące na poziomie morza, które jest równe jednej atmosferze.

Obecnie w medycynie komory hiperbaryczne są szeroko stosowane w wielu zabiegach, między innymi w zmniejszaniu ciśnienia w przypadku barotraumy (dramatyczne zmiany ciśnienia powietrza lub wody) podczas nurkowania lub w celu poprawy krążenia krwi w organizmie.

Jednak osiągnięcie świata nie byłoby tym samym, co przebywanie w komorze hiperbarycznej lub na łodzi podwodnej. Powietrze w komorze Dettori jest sprężane pod wpływem ciężaru wody oceanicznej, powodując wzrost ciśnienia.

Ciśnienie pod wodą zwiększa się o jedną atmosferę na każde dziesięć metrów głębokości, więc ciśnienie w pokoju naukowców jest prawie dwa razy większe niż na powierzchni Ziemi na poziomie morza, w przeciwieństwie do łodzi podwodnych, które pomimo dużej głębokości utrzymują stabilne ciśnienie wewnątrz. .

Wpływ wysokiego ciśnienia na organizm ludzki może się zmieniać w zależności od czasu ekspozycji i głębokości. Ponadto Dettori musi stawić czoła innym wyzwaniom, takim jak otrzymywanie połowy ilości światła słonecznego, jaką otrzymuje osoba na Ziemi, oraz niedobór witaminy D (którą organizm otrzymuje ze światła słonecznego). Z tego powodu naukowiec może mieć problemy z rytmem okołodobowym, w tym z cyklem snu i czuwania.

READ  Wskaźnik infekcji Covid-19 spadł o 19,5 punktu w ciągu weekendu

Narażenie na środowisko o takim ciśnieniu atmosferycznym może prowadzić do chorób, z którymi układ odpornościowy może walczyć w normalnych warunkach, ale pod koniec 100 dni Dettori będzie miał ważne informacje o skutkach (negatywnych lub pozytywnych) narażenia na wysokie ciśnienie na organizm człowieka przez długi czas.

„Ludzkie ciało nigdy nie było pod wodą tak długo, więc będę uważnie obserwował”. „To badanie zbada wszystkie sposoby, w jakie ta podróż wpływa na moje ciało, ale moja hipoteza zerowa jest taka, że ​​nastąpi poprawa mojego zdrowia z powodu zwiększonego stresu” – podsumowuje Dettori.

Aby uzyskać więcej informacji, zobacz: Uniwersytet Południowej Florydy.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.