21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

IT Logistics sfinalizował przejęcie Speedmax, liczącego się gracza na rynku logistyki kontraktowej w Polsce.

IT Logistics sfinalizował przejęcie Speedmax, liczącego się gracza na rynku logistyki kontraktowej w Polsce.

Logistyka IT Ukończył operację 100% zakup Spedimeksu. To jest integracja Strategią firmy jest wspieranie kluczowych klientów w Europie i Ameryce w ich rozwoju.

To strategiczne przejęcie jest produktywne Bliskość kultur i podobieństwo modeli biznesowych Z obu firm: Podejście „Asset-light”, dedykowane magazyny i rozwiązania dostosowane do konkretnych potrzeb każdej operacji. Komplementarność portfeli klientów i Ekspertyza Umożliwią to również techniki pomiędzy Spedimex i ID Logistics Rozwój znaczących synergii biznesowych, szczególnie dla kluczowych klientów międzynarodowych.

Kluczowy gracz Logistyka kontraktowa W Polsce

Firma Spedimex została założona w 1993 roku i odgrywa ważną rolę Logistyka kontraktowa w Polsce z dużym doświadczeniem w takich dziedzinach jak Moda, e-commerce i kosmetyki Dla największych międzynarodowych i polskich marek. Firma oferuje A Silna sieć dystrybucji i transportu, usługi logistyczne o wartości dodanej lub szczegóły produkcji. Stworzony przez A Model niskiej inwestycji w aktywa i działa w 15 punktach na terenie całego krajuTo znaczy łącznie 230 000 m2. Firma wdrożyła Mechanizacja i rozwiązania techniczne Posiada zaawansowane możliwości Zarządzaj dużymi i złożonymi przepływamiNa przykład, Zwroty na klienta za pośrednictwem sklepów i handlu elektronicznego z ponad 15 krajów europejskich. W ostatnich latach, Jej obroty w 2022 roku mają sięgnąć 109 mln euro.

ADynamika relokacji przemysłu po pandemii Covid-19, Logistyka IT Umacnia swoją pozycję na bardzo dynamicznym rynku, na którym jest już znaczącym graczem Trwająca restrukturyzacja łańcuchów dostaw w Europie i Europie kontynentalnej odnotowuje wysoki wzrost. Dzięki temu przejęciu firma ma 35 lokalizacji, 7000 pracowników i portfolio klientów przemysłowych, detalicznych i e-commerce.

Spedimex będzie działał pod nazwą ID Logistics I to Prowadzi Jan Belgi, Dyrektor Zarządzający IT Logistics w Polscez Sześciomiesięczna obserwacja Przez Marcin Bąk, prezes SpedimexuAby złagodzić okres przejściowy. Jan Belkymówi: „Założyciele i zespoły Spedimex zgromadziły bogate doświadczenie, szczególnie w logistyce odzieży i kosmetyków. Cieszymy się, że możemy połączyć siły, aby zapewnić jeszcze większą wartość i możliwości naszym klientom i zespołom z obu firm”.

READ  Kraje takie jak Brazylia, Japonia, Singapur, Polska, Szwajcaria czy Hiszpania zaprezentują swoje strategie i plany działania w zakresie zrównoważonego rozwoju żywności na targach F4F - Expo Foodech.

Proces zakupowy

Transakcja została dokonana przez 23,5 mln euro nowych udziałów w IT Logistics Group i ekwiwalenty pieniężne w wysokości 53,9 mln euroDany Marcin Bąk, główny akcjonariusz i prezes Spedimexkto jest 3,2% akcjonariusz. Te warunki płatności pozwalają IT Logistics utrzymuje solidną strukturę finansową Po przejęciu.

Oprócz zakupu firmy Spedimex, Eric Hemmer, prezes i dyrektor generalny IT LogisticsKonsolidacja 5% udziałów w udziałach zależnych w spółce logistycznej FigobarPrzez niemodny, Biorąc pod uwagę nowy udział w kontrolowanej przez siebie firmie IT Logistics Group.

Pozwala na to uproszczenie ram prawnych IT Logistics Group jest właścicielem 100% swojej spółki zależnej Figobar. Po tych dwóch transakcjach kapitałowych, Eric Hemer zwiększył swój bezpośredni i pośredni udział w IT Logistics Group do 53%.Tym samym zachowując możliwość płacenia akcjami za przyszłe przejęcia.