19 marca, 2024

Włochy wygrały wyścig na 20 km, a Polak Tomala wygrał 50 km

Antonella Palmisano ukończyła w piątek złoty medal Włoch w 20-kilometrowym wyścigu na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, a David Tomala zdobył tytuł dla Polski w trudnym 50-kilometrowym wyścigu, który odbył się w upale i wilgoci w Sapporo.

20 km dla mężczyzn

Palmisano, która w piątek skończyła 30 lat, została pierwszą Włoszką, która od 1984 roku zdobyła złoty medal olimpijski w lekkiej atletyce w Los Angeles.

Antonella Palmisano z Włoch wygrała bieg kobiet na 20 km na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 6 sierpnia 2021 r. w Sapporo w północnej Japonii i przekroczyła linię mety. (Kioto)

Podobnie jak nacjonalista Massimo Stano, który poprzedniego dnia zdobył złoto na 20 km, miała szybką zwinność w promieniu 16 km, co zepchnęło innych piechurów na drugie miejsce.

„Dzisiaj jest mój dzień. Świetny sposób na uczczenie moich urodzin” – powiedział Palmisano. „Złoty medal Massimo dodał mi dodatkowej energii. Podczas odliczania do Igrzysk byliśmy tak pewni, że możemy to zrobić oboje”.

Palmisano Sapporo, zajmując 20. miejsce na świecie i jedno okrążenie za trzema najlepszymi miejscami dla chińskich pieszych, przejechał przez park Otori w 1 godzinę, 29 minut i 12 sekund. Kolumbijska Sandra Lorena Arenas zdobyła srebrny medal 25 sekund później, 1:29:37, a mistrz Rio de Janeiro z Chin Liu Hong zdobył brąz z czasem 1:29:57.

Wśród Japonek najlepiej zajęła miejsce Nanako Fuji, zajmując 13. miejsce, za nią Kumiko Okada na 15. i Kaori Kawaso na 40..

W biegu na 50 km mężczyzn, który odbył się poprzedniego dnia, Tomala przedarł się przez grupę około 20 spacerowiczów na dystansie 30 km i nie obejrzał się za siebie, kończąc w 3 godziny, 50 minut, 8 sekund. Jonathan Hilbert z Niemiec zdobył srebro, a Evan Dunfi z Kanady zdobył brąz.

6 sierpnia 2021 r. David Tomala z Polski wygrał bieg mężczyzn na 50 km na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w Sapporo w północnej Japonii. (Kioto) == Kioto

„To był dla mnie wspaniały dzień. Nie mogłem w to uwierzyć. Kiedy po raz pierwszy pomyślałem o tym podczas treningu, pracowałem całe życie od 15 roku życia i chciałem zdobyć złoty medal” – powiedział Tomala. Miejsce 37. na świecie.

READ  Polscy lekarze mogą być zmuszeni do oficjalnego rejestrowania ciąż swoich pacjentek

„To dopiero drugi 50-kilometrowy (wyścig) w moim życiu. Wygrałem go. To szaleństwo, prawda?”

To był niemal bezbłędny wyścig w warunkach karnych dla 31-latka, który podniósł polską flagę, przekraczając linię mety.

Na szóstym miejscu Macedora jest najwyżej finiszerem Japonii w wyścigu Kavano. Hiroki Arai po raz drugi zdobył medal olimpijski po zdobyciu brązowego medalu w Rio.

Hilbert finiszował 36 sekund przed Tomalą w 3:50:44. Dunfi, który brał udział w wyścigu na środku drogi z Arai na Igrzyskach w Rio, zdobył pierwszy kanadyjski medal olimpijski w wyścigu na 50 km, osiągając najlepszy czas w sezonie 3:50:59. Chodzić.

Inni japońscy zawodnicy, Hayato Katsuki i Satoshi Maruo, zajęli odpowiednio 30. i 32. miejsce.

Macadora Guano (R) z Japonii krzyczy z wyraźnym wyczerpaniem po przekroczeniu linii mety w biegu na 50 km mężczyzn podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio 6 sierpnia 2021 r. w Sapporo w północnej Japonii. (Kioto) == Kioto

Gavano, japoński rekordzista narodowy biorący udział w tym wydarzeniu, odzyskał panowanie nad sobą po rozdzierającym serce kryzysie w pewnym momencie, ale wypadł z walki o medale w ostatnich chwilach trudnego wyścigu, gdy nastał letni upał.

Spośród 59 zawodników 12 nie ukończyło wyścigu, w tym dwóch zostało zdyskwalifikowanych.

Według Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce, Maruo, który w tym roku zajął trzecie miejsce na świecie z najszybszym czasem na świecie, ostatnio startował na 50 km na igrzyskach olimpijskich. Impreza piesza.

„Kiedy szedłem, to był ostatni raz, kiedy Japonia powinna wygrać złoto. Żałuję, że nie udało mi się tego osiągnąć” – powiedział.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski zrezygnował z 50-kilometrowej imprezy, aby promować równość płci, ponieważ nie ma nikogo równego kobietom.