27 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Iran. – Iran nałożył dożywotni zakaz na sztangistę, który uścisnął dłoń Izraelczykowi podczas zawodów w Polsce.

Iran. – Iran nałożył dożywotni zakaz na sztangistę, który uścisnął dłoń Izraelczykowi podczas zawodów w Polsce.

Madryt, sierpień. 31 (Prasa europejska) –

Irański sztangista został dożywotnio zdyskwalifikowany przez Irańską Federację Podnoszenia Ciężarów po tym, jak uścisnął dłoń izraelskiemu sztangiście podczas ceremonii wręczenia medali na zawodach amatorskich w polskich Wieliskach.

Federacja wskazała w oświadczeniu, że „zdecydowanie” potępia działania irańskiego sztangisty Mostafy Rajaei, który na zdjęciu rozmawia z Izraelczykiem Maximem Svirskym po tym, jak został wprowadzony na podium w celu odebrania srebrnych i brązowych medali.

Dlatego upierał się, że działania te są „sprzeczne z ideałami świętej organizacji Republiki Islamskiej”, a agencja irańska podała, że ​​w wyniku incydentu szef irańskiej delegacji Hamid Salehinia został zwolniony. Z wiadomości IRNA.

„Niewątpliwie walka z uzurpującym sobie reżim syjonistyczny i jego zwolennikami jest jednym z głównych filarów strategicznej polityki Iranu” – przypomniała koalicja, po czym podkreśliła, że ​​„nie uznaje nielegalnego reżimu izraelskiego”.

Rajaei, który reprezentował Iran na Mistrzostwach Azji w podnoszeniu ciężarów w Tajlandii i był członkiem kadry narodowej Iranu, startował w zawodach w podnoszeniu ciężarów „Legendy” w Polsce.

Władze irańskie uniemożliwiają swoim sportowcom udział w zawodach z Izraelczykami, z których wielu ucieka się do udawania niestawienia się lub kontuzji, aby uniknąć występów.

Posunięcie to skłoniło niektórych sportowców do ucieczki z kraju, którzy odmówili zastosowania się do tych ograniczeń. Szachista Alireza Firuzja opuścił Iran po zakazie gry na mistrzostwach świata w 2019 roku ze względu na perspektywę spotkania z izraelskim szachistą.

READ  Polska twierdzi, że osiągnięto porozumienie w sprawie transportu ukraińskiego zboża