29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Polska będzie bronić granicy białoruskiej 10 000 żołnierzy

Polska będzie bronić granicy białoruskiej 10 000 żołnierzy

Polska, członek NATO, ostrzegała niedawno przed prowokacjami ze strony Białorusi / Fot. AFP

Polska planuje wzmocnić swoją wschodnią granicę z Białorusią „około” 10 000 żołnierzy, ogłosił w czwartek polski rząd, w związku z poważnym pogorszeniem się Białorusi i jej stosunków z Rosją w związku z inwazją Rosji na Ukrainę.

„Będzie około 10 tys. żołnierzy, z czego 4 tys. będzie bezpośrednio uczestniczyć w działaniach wspierających Straż Graniczną, a 6 tys. będzie stanowić posiłki”Minister obrony Marius Błaszak powiedział radiu publicznemu – podała agencja informacyjna AFP.

Minister zapowiedział wczoraj, że wyśle ​​2 tys. dodatkowych żołnierzy w celu wzmocnienia wschodniej granicy, na której stacjonuje już 2 tys. żołnierzy.

Polska, Państwo członkowskie Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego (NATO)Niedawne prowokacje ze strony Białorusi i obecność w kraju najemnej grupy Wagnera ostrzegli przed niebezpieczeństwami.

Polsce oskarża się także o zorganizowanie nowego rekordowego napływu migrantów na Białoruś i do Rosji Unia Europejska (UE) Aby zdestabilizować region.

Według polskiej straży granicznej od początku tego roku do Polski próbowało przedostać się 19 tys. migrantów, a w 2022 r. – 16 tys.

W lipcu polską granicę próbowało przekroczyć ponad 4 tysiące migrantów.

READ  Korea Południowa próbuje sprzedać Polsce elektrownie jądrowe