5 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Identyfikacja, certyfikowane szkolenie i kwalifikacje weterynaryjne to podstawowe filary ciągłości prawa dotyczącego dobrostanu

Identyfikacja, certyfikowane szkolenie i kwalifikacje weterynaryjne to podstawowe filary ciągłości prawa dotyczącego dobrostanu


AVEM wyjaśnia, że ​​tylko w ten sposób ustawa będzie użyteczna i skuteczna, i oferuje pełną współpracę Dyrektorowi Generalnemu ds. Praw Zwierząt w zakresie jej opracowywania i wdrażania w administracjach lokalnych.


Juan Carlos Ortiz, prezes AVEM.

„Trudności we wprowadzeniu i wdrożeniu nowej ustawy o ochronie praw i dobrostanie zwierząt dały nam okazję do spotkania z José Ramónem Becerrą, niedawno mianowanym dyrektorem generalnym ds. praw zwierząt, aby przekazać mu nasze obawy dotyczące obecnej sytuacji na na szczeblu gminnym w tej kwestii” – wyjaśnia Juan Carlos Ortiz, prezes Hiszpańskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii Miejskich (AVEM), który spotkał się z José Ramónem Becerrą z wiceprezydent Begonią Rodero w siedzibie Ministerstwa Praw Społecznych i Agendy 2030. Dodaje: „Jeśli chcemy użytecznego i skutecznego prawa, chroniącego ochronę i prawa zwierząt, musimy pracować w trzech obszarach, które stanowią podstawowe filary jego ciągłości: identyfikacja zwierząt, zatwierdzone szkolenie i kwalifikacje weterynaryjne”.

AVEM miał okazję poruszyć m.in. rozwój prawa i rolę, jaką w jego wdrażaniu odgrywają gminni lekarze weterynarii. „Przekazujemy dyrektorowi nasze zaniepokojenie poważnymi, a w niektórych przypadkach nie do pokonania, trudnościami, jakie napotykają rady miejskie w realizacji niektórych uprawnień i obowiązków powierzonych im na mocy nowej ustawy” – wyjaśnia.

„Do miejskich lekarzy weterynarii, jako urzędników służby cywilnej, posiadających akredytowane przeszkolenie w zakresie ochrony i dobrostanu zwierząt, należy wykonywanie obowiązków kontrolnych i monitorowanie przestrzegania przepisów ustawy nr 7/2023 o ochronie praw i dobrostanu zwierząt.” Bo to są zwierzęta, na poziomie administracji lokalnej w ogóle, a w szczególności rad miejskich” – wyjaśnia Ortiz.

Dyrektor zawsze docenia pracę lekarzy weterynarii w gminach i zdaje sobie sprawę z ograniczeń i mankamentów wielu gmin. Uważnie wysłuchał informacji i propozycji, jakie przekazaliśmy od AVEM, zdając sobie sprawę, że ma zasadnicze znaczenie, aby poznać z pierwszej ręki poruszane kwestie dotyczące stosowania i wdrażania nowego prawa, a jednocześnie uzyskać od miasta jedynymi prawdziwymi i oficjalnymi danymi dotyczącymi postępowania ze zwierzętami domowymi.

READ  Badanie oczu dzisiaj | Która czaszka najbardziej przykuwa Twoją uwagę? Wybierz jedną i odkryj ukrytą stronę swojej osobowości | wspólne | kierunki | Wyzwanie wizualne | z boku

Obowiązkowa identyfikacja zwierząt

„W AVEM położyliśmy szczególny nacisk na pilną potrzebę przestrzegania obowiązkowej identyfikacji wszystkich zwierząt domowych. Dodatkowo przekazaliśmy potrzebę profesjonalizacji poprzez odpowiednie i certyfikowane szkolenia wszystkim pracownikom gmin i wolontariuszom zaangażowanym w opiekę , zarządzanie i/lub kontrola zwierząt domowych w gminach”, Wskazuje.

„Przekazujemy także Ministerstwu pilną potrzebę ustalenia procedury umożliwiającej lekarzom weterynarii, którzy mogą odwiedzać gminy i świadczyć usługi, wywiązanie się ze wszystkich obowiązków i obowiązków wynikających z nowej ustawy. Ten punkt jest bardzo ważny, ponieważ tylko 7,6% (100 gmin ) gmin powyżej 5000 mieszkańców W 2022 r. (1319 gmin) dysponuje miejskim lekarzem weterynarii w charakterze urzędowym lub czasowym, czyli w 92,4% gmin powyżej 5000 mieszkańców zatrudniony jest miejski lekarz weterynarii w swojej służbie urzędowej lub tymczasowej.Nie mają oficjalnych pracowników, z akredytowanym przeszkoleniem w zakresie ochrony i opieki nad zwierzętami (weterynarze), zgodnie z wymogami prawa” – podsumowuje Ortiz.

Prezes AVEM zaoferował Dyrektorowi Generalnemu ds. Praw Zwierząt doradztwo, wsparcie i współpracę naszego stowarzyszenia w zakresie rozwoju regulacyjnego prawa, które weszło w życie we wrześniu ubiegłego roku, a także zaprojektowania i opracowania środków uzupełniających w celu rozwiązania trzech głównych obecnych braki, które umożliwiłyby gminom przestrzeganie i wdrażanie prawa.

Karta logo

Powiązane publikacje

Więcej wiadomości







Wydarzenia

notatka

13 marca 2024 r. – 14 marca 2024 r

13.03.2024 – 14 marca 2024