21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Gdzie i o której godzinie w Meksyku od 17 do 22 września będzie można zobaczyć zieloną kometę Nishimura | Tabela CDMX | C2023P1 | Meksyk

Gdzie i o której godzinie w Meksyku od 17 do 22 września będzie można zobaczyć zieloną kometę Nishimura | Tabela CDMX | C2023P1 | Meksyk

On Zielony latawiec NishimuraTo zielone ciało niebieskie odkryte 11 sierpnia przez astronomów Japoński Hideo NishimuraNajjaśniejsza na ziemskim niebie będzie w niedzielę 17 września, co będzie najlepszym dniem na obserwację jej z Meksyku. W tej notatce dowiesz się niezbędnych szczegółów, aby móc prześledzić zjawisko astronomiczne, które zdaniem społeczności naukowej w tym kraju się nie powtórzy Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA)W ciągu następnych 434 lat.

„W niedzielę 17 września Nishimura będzie znajdował się zaledwie 34 miliony kilometrów od Słońca. Tego dnia znajdzie się w peryhelium, kiedy osiągnie najmniejszą odległość od Słońca”.Jak pokazano Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA.

Zdjęcie NASA komety Nishimury, którą będzie można zobaczyć w niedzielę 17 września w Meksyku i innych krajach na całym świecie. (Fot. AFP)

Kiedy i gdzie można zobaczyć zieloną kometę Nishimura w Meksyku?

od Od 18:30 do 19:30 czasu CDMXOstatnia okazja, aby zobaczyć zieloną Kometę Nishimura w Meksyku w pełnej okazałości będzie w niedzielę 17 września (zaleca się oglądanie nieba od zachodu słońca); Jednak wydarzenie astronomiczne będzie miało miejsce aż do piątku 22-go.

Dane Zielona kometa Nishimura 2023 w Meksyku
data 17.09.2023 | 22.09.2023
Peryhelium Niedziela 17 września
Ogrom 2.9
papierowy samolot Nishimura
Typ koloru zielony
Harmonogram 18:30–19:30 czasu meksykańskiego (CDMX)
Prognozy klimatyczne Maksymalna jasność 17 września 2023 r
opis C/2023 P1 (Nishimura)
odkrywca Hideo Nishimura (Japonia)
Jak ty to widzisz? Teleskop lub lornetka (konstelacje Lwa i Panny)

Wskazówki, jak zobaczyć Nishimurę w Meksyku

Według ekspertów w dziedzinie astronomii kometę Nishimura można monitorować za pomocą specjalnych narzędzi, takich jak teleskopy i lornetki. Jeśli chcesz uzyskać lepsze wyniki, powinieneś wziąć pod uwagę warunki pogodowe i lokalizację, którą wybrałeś jako punkt obserwacyjny. Zaleca się wychodzenie w miejsca wolne od zabudowań, gór i miejsc, w których występuje zanieczyszczenie światłem. Najlepsze współrzędne lokalizacji będą w konstelacjach Lwa i Panny.

Dlaczego Nishimura została nazwana zieloną kometą?

Ze zdjęć wykonanych Komety Nishimury w kosmosie wynika, że ​​zaobserwowano odcienie zieleni, dlatego zdecydowano się nadać jej właśnie taką nazwę. Z ziemi widać go jako białą plamę.

READ  To nie Wenus ani Mars, to planeta najbliższa Ziemi i jej cechy - Enseñame de Ciencia

Jak daleko między Ziemią a Słońcem przeleci zielona kometa Nishimura?

17 września zielona kometa Nishimura przeleci jak najbliżej Słońca. Dowiesz się później Tylko 25% odległości między Ziemią a Słońcem, czyli 33 miliony kilometrów. Również winny Będzie widoczny gołym okiem o zmierzchu lub o świcieNicolas Biver, badacz z Narodowego Centrum Badań Naukowych w Obserwatorium Paryskim-PSL, powiedział AFP.

Jak nazywa się kometa?

Międzynarodowa Unia Astronomiczna (IAU) ustanowiła system nazewnictwa komet, który umożliwia ich indywidualną identyfikację. System opiera się na trzech częściach:

 • Przedrostek wskazujący typ komety: A: Kometa nieokresowa lub kometa z okresem dłuższym niż 200 lat. S: Okresowa kometa z okresem krótszym niż 200 lat. Dr: Wymarła lub nieaktywna kometa.
 • Rok odkrycia.
 • Litera alfabetu anglosaskiego wskazująca dwa tygodnie w roku, w którym dokonano odkrycia.

Zatem kometa Nishimura, oficjalnie nazwana C/2023 P1, jest kometą nieokresową, czyli mającą okres ponad 200 lat, odkrytą w pierwszej połowie sierpnia 2023 roku.

Inne przykłady:

 • Kometa Halleya, oficjalnie nazywana 1P/Halley, jest kometą okresową trwającą 76 lat.
 • Kometa Shoemaker-Levy 9, oficjalnie nazwana D/1993 F2, jest wymarłą kometą.

Zasady nadawania nazw kometom:

 • Jeżeli na komecie nie ma imienia odkrywcy, należy wybrać nazwę łatwą do wymówienia, składającą się maksymalnie z 16 liter, a jeśli jest to nazwa wydarzenia lub osoby historycznej, musi ona mieć ponad 100 lat stary. stary . .

Na przykład kometa Hale-Bopp została nazwana na cześć jej odkrywców Alana Hale’a i Thomasa Boppa. Kometa Shoemaker-Levy 9 została nazwana na cześć swoich odkrywców, Carolyn i Eugene Shoemakerów oraz Davida Levy’ego.

Często zadawane pytania dotyczące komety Nishimura

 • Kiedy jest najlepszy czas, aby zobaczyć kometę Nishimura w Meksyku? 18:30 czasu kairskiego
 • Jak podążać za zieloną kometą? Używaj teleskopów i lornetek
 • Kiedy można zobaczyć kometę Nishimura? Niedziela 17 września
READ  Narodowy Pawilon Bioróżnorodności