22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Francja, Niemcy i Polska przygotowują mechanizm reakcji na rosyjską interwencję

Francja, Niemcy i Polska przygotowują mechanizm reakcji na rosyjską interwencję

Jutro, w poniedziałek, przywódcy dyplomatyczni trzech krajów spotkają się na przedmieściach Paryża

Francja, Niemcy I Polska Pracują nad mechanizmem reagowania na rosyjskie wysiłki ingerencyjne, o czym poinformują w poniedziałek pod koniec spotkania ministrów spraw zagranicznych w Saint Cloud na obrzeżach Paryża.

Francuskie źródła dyplomatyczne wyjaśniły, że intencje Rosji są jasne Atak na demokrację Boty komputerowe przybierają różne formy, takie jak operacje przekupów politycznych lub kampanie dezinformacyjne.

Spotkanie francuskich przywódców dyplomatycznych, Stéphane Sejournay; Niemcy, Annalena Baerbach; A Polska, Radosław Sikorski, jest właśnie jej głównym celem „Walka z zagraniczną interwencją” poprzez wspólny mechanizm ostrzegania i reagowania.

Program wszystkich trzech ministrów obejmuje szereg kwestii związanych z bezpieczeństwem i pokojem, ze szczególnym uwzględnieniem „jak pomóc”. Ukraina Wygraj wojnę i pozwól Rosji ją przegrać” – podają te same źródła.

Dotyczy to m.in. sposobu wdrażania pomocy w sektorze wojskowym po uzgodnieniu na nadzwyczajnym szczycie UE 1 lutego. Pakiet o wartości 50 miliardów euro Na lata 2024-2027.

W szczególności rozważa się różne mechanizmy, w tym wspólne udzielanie pożyczek przez Unię Europejską (UE), obejmujące dokonywanie wspólnych przejęć.

Biorąc pod uwagę możliwe wątpliwości, czy pomysł ten mógłby rodzić możliwość rzekomej konkurencji europejskiej polityki bezpieczeństwa ze Stanami Zjednoczonymi w Polsce, uważa ją za realny filar swojej obrony przed możliwymi opcjami. RosjaFrancja próbuje udobruchać Warszawę.

Prezydent na krótko przed spotkaniem ministrów spraw zagranicznych Emmanuela Macrona Zje lunch roboczy w Pałacu Elizejskim z polskim premierem. Donalda Tuska.

Argumentem Paryża jest wzmocnienie bezpieczeństwa europejskiego Wzmocnienie „europejskiego filaru NATO”..

Francja nalega także, aby UE była przygotowana na każdą sytuację polityczną w USA. Zwycięstwo Donalda Trumpa W listopadowych wyborach prezydenckich.

Sejourné, Baerbock i Sikorski poruszą także inne kwestie polityki międzynarodowej, takie jak wojna na Bliskim Wschodzie i współpraca z Afryką.

READ  Wojna Ukraina - Rosja, na żywo