22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Fizyka (i trochę matematyki)

Fizyka (i trochę matematyki)

iPhone 15 Pro wydaje się lżejszy, ponieważ traci wagę w zewnętrznych ramkach, a nie w środku

Tydzień temu odbyło się wrześniowe wydarzenie Apple „Wonderlust”, podczas którego firma zaprezentowała nowość iPhone’a 15, iPhone’a 15 Plus, iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max. Te dwa ostatnie Będzie to pierwszy smartfon Apple’a z tytanowymi ramkamiktóry jest lżejszy i bardziej wytrzymały.

Według oficjalnych danych Apple’a iPhone 15 Pro jest o 19 gramów lżejszy od iPhone’a 14 Pro. Nie robi to dużej różnicy, jednak większość dziennikarzy, którzy testowali nowe modele, zgodzi się, że są one lżejsze. To dziwne, ale fizyka zna odpowiedź na tę ciekawość. Trzeba zwrócić uwagę na blok narożny.

Czuje się mniej ciężki, niż waży

Masa kątowa to ilość siły potrzebna do obrócenia obiektu wokół dowolnej z trzech osi. Im bardziej ciężarek jest przechylony w kierunku środka obiektu, tym mniej siły potrzeba do jego obrotu. I odwrotnie, im większy ciężar na krawędziach ciała, tym Im większa siła jest potrzebna, aby wprawić go w ruch.

Zewnętrzna waga ramek iPhone’a. Jeśli zmniejszymy wagę ramy poprzez zastąpienie stali nierdzewnej tytanem, siła potrzebna do jej obrotu zostanie zmniejszona, choć faktyczna redukcja masy nie będzie aż tak znacząca. On Ciągnięcie lekarza Wyjaśnij co:

Możliwość obsługi telefonu zależy przede wszystkim od jego masy, ale także od momentu bezwładności. Ponieważ redukcja masy przy przejściu ze stali nierdzewnej na tytan następuje niemal wyłącznie na obwodzie telefonu, moment bezwładności powinien zostać zmniejszony bardziej, niż gdyby masa została zredukowana równomiernie.

To oczywiście bardzo interesujące zjawisko. Po kilku obliczeniach widzimy to Rzeczywisty efekt tej redukcji wynosi 14 lub 15 procent, co jest bardziej widoczne i doceniane. Najlepsze jest to, że nie zostało nam już nic, co moglibyśmy trzymać w rękach i sami uświadomić sobie tę różnicę.

READ  Horror psychologiczny FPS Mourning ujawnia swoją przygnębiającą atmosferę w nowym zwiastunie

W Abelsvirze | Wonderlust: Specjalny podcast nagrany w Apple Podcast Studio w Apple Park jest już dostępny

W Abelsvirze | Co dzieje się z iPhonem 12 we Francji i dlaczego OCU prosi o wycofanie go z rynku w Hiszpanii?

Wszystkie recenzje znajdziesz na https://www.applesfera.com