22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Zielona Kometa Nishimura 2023 na żywo dzisiaj 18.09.2023: czas i sposób oglądania z USA | Używa

On żyje | On Zielony latawiec Nishimuraciało niebieskie o wspomnianym kolorze, zostało odkryte 11 sierpnia przez astronomów Japoński Hideo NishimuraNajpiękniej będzie można go zobaczyć z ziemskiego nieba w niedzielę 17 września, więc będzie to najlepszy dzień na obserwację go ze Stanów Zjednoczonych Ameryki. Tutaj zostawiamy Ci istotne szczegóły, abyś mógł śledzić niesamowite zjawisko astronomiczne, które według społeczności naukowej Narodowej Agencji Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej (NASA) powtórzy się w ciągu 434 lat.

„W niedzielę 17 września Nishimura będzie znajdował się zaledwie 34 miliony kilometrów od Słońca. Tego dnia znajdzie się w peryhelium, kiedy osiągnie najmniejszą odległość od Słońca”.Według oświadczeń Laboratorium Napędów Odrzutowych NASA.

Kiedy i gdzie w USA można zobaczyć zieloną kometę Nishimura?

Zaczyna się od 20:00 (USA) | 20:15 (Kanada) Ostatnia szansa na zobaczenie zielonej komety Nishimury w Stanach Zjednoczonych będzie w niedzielę 17 września (zalecane oglądanie nieba od zachodu słońca); Ale to astronomiczne wydarzenie można oglądać aż do piątku, 22 tego miesiąca.

Dane Zielona Kometa Nishimura 2023 w USA
data 17.09.2023 | 22.09.2023
Peryhelium Niedziela 17 września
Ogrom 4.9
papierowy samolot Nishimura
Typ koloru zielony
Harmonogram 20:00 (USA) | 20:15 (Kanada)
Prognozy klimatyczne Maksymalna jasność 17 września 2023 r
opis C/2023 P1 (Nishimura)
odkrywca Hideo Nishimura (Japonia)
Jak ty to widzisz? Teleskop lub lornetka (konstelacje Lwa i Panny)

Ścieżka zielonej komety Nishimura we wrześniu

  • Piątek 15 września: C/2023 P1 (Nishimura) [mag 2,8, elong. 12,1°] Wszedł do konstelacji Panny.
  • Niedziela 17 września: C/2023 P1 (Nishimura) [mag 2,8, elong. 12,2°] Sięgnąłem dna W gwiazdozbiorze Panny.
  • Czwartek 21 września: C/2023 P1 (Nishimura) [mag 3,7, elong. 14,0°] Przeleci 1°23′ od gwiazdy Porrima (2,7 mag) w gwiazdozbiorze Panny.

Dlaczego kometa Nishimura nazywana jest zieloną?

Kometa Nishimura sfotografowana z kosmosu pokazywała odcienie zieleni, dlatego zdecydowano się nadać jej właśnie taką nazwę. Z ziemi widać go jako białą plamę.

READ  Ava Guella, MD, medycyna estetyczna: „Dla promiennej skóry potrzebujesz tylko 3 rzeczy”

Jak daleko między Ziemią a Słońcem przeleci zielona kometa Nishimura?

Zielona kometa Nishimura przeleci blisko Słońca 17 września. Odległość między Słońcem a Ziemią wyniesie 25%, czyli 33 miliony kilometrów. Kometa będzie widoczna gołym okiem także o zmierzchu lub o świcie, jak wyjaśnia Agence France-Presse Nicolas Biver, badacz z Narodowego Centrum Badań Naukowych w Obserwatorium Paryskim-PSL.

Jak łatwo można znaleźć kometę Nishimura na nocnym niebie?

Aby łatwo znaleźć kometę, możesz użyć aplikacji do obserwacji gwiazd, takiej jak Star Walk 2 ( | (lub dzisiejsze niebo) | | ):

  • Kliknij szkło powiększające na ekranie głównym.
  • Wpisz „Nishimura” i wybierz wynik wyszukiwania. Aplikacja wskaże lokalizację komety na mapie nieba.
  • Wybierz kompas lub skieruj urządzenie w stronę nieba. Wyświetlacz dostosuje się do Twojego nieba w czasie rzeczywistym.
  • Postępuj zgodnie ze strzałką, aby zobaczyć kometę na ekranie, a następnie spójrz w tym kierunku na niebie, aby ją dostrzec.

W tej chwili widzę zieloną kometę Nishimura

Jak podaje strona internetowa, C/2023 P1 (Nishimura) leży poniżej horyzontu w pobliżu Greenwich w Wielkiej Brytanii. . Biorąc pod uwagę jego obecne rozmiary, C/2023 P1 (Nishimura) można zobaczyć gołym okiem pod ciemnym niebem, a na obszarach zanieczyszczonych światłem może być wymagana mała lornetka.